Między matką a babcią: Bitwa o przedszkole [LIST DO REDAKCJI]

Ewelina
Człowiek
29.08.2023 9:26
Między matką a babcią: Bitwa o przedszkole [LIST DO REDAKCJI]

Pierwsze kroki w samodzielność

Mam cudownego synka, który niedawno skończył 4 lata. Jak każda matka, pragnę dla niego jak najlepiej. Uważam, że przedszkole to idealne miejsce, by miał kontakt z rówieśnikami, uczył się samodzielności i socializował w grupie. Wierzę, że to ważny krok w jego rozwoju.

Babcia na straży

Moja teściowa od początku była bardzo zaangażowana w wychowanie mojego syna. Jestem jej wdzięczna za pomoc, zwłaszcza że zarówno ja, jak i mój mąż pracujemy. Jednak jej zdanie na temat przedszkola jest zupełnie inne. Uważa, że nasz synek będzie cierpiał z powodu rozłąki z nią i że przedszkole to nieodpowiednie miejsce dla niego.

Zaborcza pomoc

Z czasem zaczęłam zauważać, że teściowa jest bardzo zaborcza w stosunku do mojego syna. Często podkreśla, jak bardzo jest mu potrzebna i jak ważna jest jej rola w jego życiu. Zaczynam się zastanawiać, czy jej pomoc jest naprawdę bezinteresowna. Czuję, że próbuje ona dominować w kwestiach wychowawczych i narzucać swoje zdanie.

Dylemat serca

jestem w trudnej sytuacji. Z jednej strony jestem wdzięczna teściowej za wsparcie, z drugiej zaś czuję, że jej obecność przytłacza mnie i mojego syna. Boję się konfliktu, ale jednocześnie chcę, by mój syn rozwijał się w sposób, który uważam za najlepszy.

Prośba o radę

Nie wiem, co robić. Czy powinnam postawić na swoim i posłać syna do przedszkola mimo sprzeciwu teściowej? Czy może powinnam szukać kompromisu? Proszę o radę, jak postępować w tej trudnej sytuacji.

Z poważaniem,

Zdezorientowana Mama.

Odpowiedź Redakcji:

Drogie Czytelniczki i Czytelnicy, jeśli borykacie się z podobnymi dylematami lub innymi problemami, które chcielibyście podzielić się z nami, zachęcamy do napisania na adres [email protected].

Gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję. Pamiętajcie, że dzielenie się swoimi uczuciami i doświadczeniami może być pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedzi i wsparcia. Jesteśmy tu dla Was, by słuchać, doradzać i inspirować.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną