Pogoda: To będzie wyjątkowa niedziela!

Justyna
Newsy
23.07.2023 10:30
Pogoda: To będzie wyjątkowa niedziela!

Meteorolodzy przewidują, że niedziela 23.07 br. będzie wyjątkowa ze względu na zjawiska atmosferyczne, które będą miały wpływ na różne regiony kraju. Już teraz warto zwrócić uwagę na te prognozy, aby lepiej przygotować się na nadchodzące warunki pogodowe.

Urozmaicona pogoda w różnych regionach

Zgodnie z informacjami od synoptyków z tvnmeteo.pl, prognozy przewidują, że temperatura w wielu regionach Polski będzie się zbliżać do lub nawet przekroczy 30 stopni Celsjusza w cieniu. Jednak to nie wszystko, co czeka nas w tej niedzieli.

Powrót upałów

Jak podaje TVN Meteo, w części kraju możemy spodziewać się powrotu skwaru. Alarmy przed upałem mają obowiązywać w województwach:

  • dolnośląskim, w powiatach: lubińskim, wołowskim, trzebnickim, milickim, oleśnickim, oławskim, wrocławskim, Wrocław, średzkim, legnickim, Legnica, jaworskim, świdnickim, dzierżoniowskim, strzelińskim, ząbkowickim;
  • opolskim.

Ostrzeżenia wejdą w życie o godz. 13 w niedzielę i wygasną o godz. 20 w poniedziałek.

Temperatura maksymalna w kraju:

  • od 17°C na północy,
  • około 27°C w centrum,
  • do 30°C na południowym zachodzie,
  • w dolinach karpackich około 24°C.

Burze i ulewy

W zachodniej części Polski, zbliżający się niż Unai z centrum nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Północnym przyniesie obfite opady deszczu, które mogą osiągnąć nawet 5 litrów na metr kwadratowy na Pomorzu i Warmii. W tym rejonie warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią odzież i przygotować parasolkę na ewentualne deszcze.

Jednocześnie, na południowym wschodzie Polski, zobaczymy więcej kłębiastych chmur, a co za tym idzie możliwe są burze z gradem i ulewami. To właśnie tam ostrzeżenia meteorologiczne powinny być śledzone szczególnie uważnie, aby uniknąć niespodziewanych nawałnic.

Nadejście chłodnego frontu

Kolejny front atmosferyczny zbliżający się do naszego kraju przyniesie za sobą płynące z południa ciepłe masy zwrotnikowe, które wypchną chłodne powietrze polarne znad Polski. W wyniku tego, temperatury spadną, a burze i opady deszczu mogą pojawić się w różnych częściach kraju, szczególnie na południu.

Dopasowanie planów do pogody

Dlatego też, w niedzielę warto zachować czujność i dostosować swoje plany na zewnątrz do panujących warunków. Warto mieć ze sobą parasolkę, ale również pamiętać o zabezpieczeniach przed słońcem. Osoby planujące aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza w regionach, gdzie przewiduje się burze, powinny śledzić bieżące ostrzeżenia meteorologiczne i zachować ostrożność. Nie zapominajmy, że pogoda jest zmienna i wymaga od nas elastycznego podejścia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną