To będzie wyjątkowy dzień! Lepiej wyjdź z domu!

Martyna
Newsy
16.09.2023 9:04
To będzie wyjątkowy dzień! Lepiej wyjdź z domu!

Najbliższy weekend zapowiada się niezwykle obiecująco pod względem pogody, przynosząc Polakom dodatkową dawkę słońca i ciepła. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przekazują, że to niecodzienne zjawisko pogodowe, które występuje raz na dwadzieścia lat!

Aktualne warunki pogodowe

Dziś (16.09.2023) pogoda przyniesie pełne słońce i termometry wskażą do 25 stopni Celsjusza niemal w całym kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Jednak niektórzy mogą dziś odczuć spadki ciśnienia. Korzystne warunki pogodowe sprawią, że będzie to idealny dzień na:

  • wyjazd na łono natury
  • piknik z przyjaciółmi
  • długie spacery

Pogoda sprzyja naszemu samopoczuciu i pozwala na pełne wykorzystanie weekendu.

Pogoda na niedziele

Niedziela (17.09.2023) przyniesie jeszcze większe niespodzianki. W zachodniej Polsce temperatura może sięgnąć aż 27 stopni Celsjusza, podczas gdy w innych regionach kraju przewiduje się wartości powyżej 25 stopni. IMGW podkreśla, że taka sytuacja to prawdziwa rzadkość, która zdarza się tylko raz na dwadzieścia lat! Najcieplej będzie we:

  • Wrocławiu
  • Kaliszu
  • Sandomierzu
  • Zielonej Górze
  • Rzeszowie

Anomalia Pogodowa 

Meteorolodzy nazywają obecne temperatury "dodatnią anomalią", co oznacza, że są one znacznie wyższe od średnich wartości w tej porze roku. To również wynik ekstremalnie ciepłego września, którego tegoroczne wartości termiczne są rekordowe. Na 83 procent stacji pomiarowych przekroczenie 6 stopni Celsjusza w stosunku do normy jest gwarantowane, a w miejscowościach takich jak Sandomierz, różnica ta wyniesie aż 9,1 stopni Celsjusza.

"Z analizy danych pomiarowych ze stacji synoptycznych wynika, że tegoroczny wrzesień można jak na razie, uznać za miesiąc ekstremalnie ciepły termicznie"  - IMGW

Weekend w plenerze

Najbliższy weekend obiecuje przynieść wyjątkowo ciepłą i słoneczną pogodę, która nie często gości w Polsce w drugiej połowie września. To doskonała okazja, aby cieszyć się aktywnościami na świeżym powietrzu, zorganizować rodzinne wypady do parku lub po prostu delektować się pięknym wrześniowym dniem. Niezapomniane chwile spędzone na łonie natury czekają na nas w nadchodzący weekend, więc nie zapomnijmy z niego skorzystać!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną