Pożegnaj MOLE raz na zawsze!! Wystarczy kilka kropli. Masz ten produkt w domu!

Agnieszka
Dom
29.06.2023 10:23
Pożegnaj MOLE raz na zawsze!! Wystarczy kilka kropli. Masz ten produkt w domu!

Mole pojawiające się w szafkach z ubraniami potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Jak poradzić sobie z nimi za pomocą naturalnych metod? Jeden produkt, który masz w kuchennej szafce potrafi zdziałać cuda! 

Pozbądź się moli z szafek za pomocą octu! 

Ocet to płynna substancja o kwasowym zapachu, która ma wiele zastosowań domowych. Dzięki swojej kwasowości, ocet może regulować pH, działać jako środek antybakteryjny oraz odstraszający owady. Należy jednak zachować ostrożność przy jego stosowaniu i przestrzegać instrukcji producenta.

UWAGA: Zanim skorzystasz z poniższych metod odstraszania moli, pamiętaj, że ocet ma bardzo intensywny zapach! Użyj go więc w zaledwie kilku kropelkach. Taka ilość octu pomoże odstraszyć mole, ale nie będzie na tyle duża, aby zapach produktu przeszedł na Twoje ubrania.

Oto kilka przykładów zastosowania octu w walce z molami:

Spray octowy

Możesz przygotować roztwór octu i wody w sprayu. Następnie spryskać nim miejsca, gdzie obserwujesz aktywność moli, takie jak szafki z odzieżą, garderoby, spiżarnie itp. Zapach octu może odstraszać mole i pomagać w zapobieganiu ich pojawianiu się.

Moczenie odzieży

Jeśli masz problemy z molami atakującymi Twoją odzież, możesz spróbować wymoczyć ją w roztworze octu przed praniem. Dodaj około pół szklanki octu do wiaderka z wodą i zamocz odzież na godziną przed normalnym cyklem prania. Zapach octu może pomóc odstraszyć mole i zapobiegać uszkodzeniom.

Ocet w szufladach

Nasącz kawałek bawełnianej tkaniny lub wacik octem i umieść go w szufladach z odzieżą lub innych miejscach, gdzie przechowujesz ubrania. 

Kilka kropli octu przed schowaniem do szafy

Jeśli zamierzasz przechowywać odzież przez dłuższy czas, na przykład przez okres letni, warto skropić je kilkoma kroplami czystego octu. Rzeczy takie jak swetry, grube kołdry, poduszki, także będą dzięki temu przez kilka miesięcy bezpiecznie przechowywane. 

Pamiętaj, że ocet jest skuteczniejszy jako środek odstraszający niż jako środek zwalczania już obecnych molów. Jeśli masz poważny problem z molami, może być konieczne skonsultowanie się z profesjonalistą lub wykorzystanie  innych środków, takich jak pułapki na mole lub środki owadobójcze.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną