Jak Polacy spędzą majówkę 2023? Te kierunki wyjazdów są najpopularniejsze!

Justyna
Styl życia
14.04.2023 18:41
Jak Polacy spędzą majówkę 2023? Te kierunki wyjazdów są najpopularniejsze!

Tegoroczna majówka jest wyjątkowa, ponieważ wystarczy wziąć trzy dni wolnego, żeby odpoczywać aż przez dziewięć. Polacy nie zmarnowali tej okazji, zainteresowanie wyjazdami jest bowiem ogromne. Poznaj najczęściej wybierane kierunki!

Majówka w kraju

Z najnowszych danych jasno wynika, że najpopularniejszymi kierunkami podczas tegorocznej majówki będą góry i Bałtyk. Jak podaje Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera.pl największym zainteresowaniem cieszy się Bałtyk, gdzie dominują rezerwacje w miastach takich jak Gdańsk, Sopot i Kołobrzeg. W drugiej kolejności klienci planują wyjazdy w góry, zwłaszcza w Sudety i Tatry.

Zdjęcie Jak Polacy spędzą majówkę 2023? Te kierunki wyjazdów są najpopularniejsze! #1

Popularnym wyborem podczas majówki będą też tzw. city breaki, czyli wyjazdy polegające na zwiedzaniu jednego miasta.  Przodują w tym przypadku Kraków i Warszawa, a także, co może być zaskakujące, bardzo popularny w tym roku jest Toruń.

Luksusowe all inclusive

Polacy korzystny termin tegorocznej majówki postanowili wykorzystać również na wyjazdy zagraniczne. Najczęściej wybierają ciepłe kraje południa Europy lub szeroko rozumianego basenu Morza Śródziemnego.

Nykiel podkreśla, że zmiany widać szczególnie w kwestii długości wyjazdów:

„Na ogół majówka to były takie trzy cztery dni. W tej chwili zauważyliśmy, że mamy więcej rezerwacji na pięć, sześć dni,  a niektórzy biorą pełny tydzień, albo wręcz dziewięć dni, czyli od soboty aż do niedzieli”.

Jak kształtują się ceny?

Ceny tegorocznych wyjazdów zdecydowanie poszybowały w górę. Okazuje się bowiem, że za wyjazdy płacimy średnio o 15,5 - 20 proc. więcej niż przed rokiem. Ma to oczywiście związek m.in. ze wzrostem cen paliwa lotniczego, czy kosztów utrzymania hoteli.

Jak informują portale Nocowanie.pl i Noclegi.pl, za noc w Karpaczu trzeba zapłacić średnio 111 zł od osoby. Dla porównania cena w Warszawie to 118 zł. Jeszcze drożej jest natomiast nad morzem. W Gdańsku noc kosztuje średnio 123 zł, a w Sopocie nawet 125 zł.

Nekera.pl podaje natomiast, że za 5-dniowy pobyt nad polskim morzem trzeba zapłacić minimum 650 zł. 5-dniowy urlop w górach kosztuje minimum 500-800 zł, a na Mazurach 650 zł. 

Podobny pod względem ceny może się więc okazać wyjazd do Egiptu czy Turcji. Biorąc pod uwagę wyjazdy zagraniczne, w których cenę wliczone są przeloty i śniadania, mówimy o kwotach na poziomie 2,2 -2,4 tys. zł. za 5-7 dni. Za tyle można spędzić tydzień na wielu wyspach Morza Śródziemnego.

Jakie są Wasze plany na zbliżającą się majówkę?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną