Polacy dostaną 4 tysiące złotych! Rekompensata za drożyznę!

Martyna P.
Dofinansowania
14.04.2023 8:47
Polacy dostaną 4 tysiące złotych! Rekompensata za drożyznę!

Inflacja dała się we znaki milionom osób. Wysokie ceny żywności, surowców i energii sprawiły, że Polacy borykają się z trudną sytuacją finansową. Naprzeciw niekorzystnej sytuacji ekonomicznej wyszedł rząd Wielkiej Brytanii, który zaproponował dodatek w wysokości 4000 złotych. Kto może liczyć na wypłatę? Jakie warunki należy spełnić?

 

Trudna sytuacja ekonomiczna w Polsce i za granicą

Z drożyzną borykają się mieszkańcy Polski oraz osoby z zagranicy. Rządzący większości państw na świecie walczą z szalejącą inflacją. Dodatek inflacyjny nie jest oficjalnym świadczeniem w Unii Europejskiej oraz państwach nienależących do wspólnoty. Jednak coraz więcej państw decyduje się na wypłacanie dodatków pieniężnych, aby wesprzeć budżet obywateli.

 

Rekompensata za drożyznę – 4 tysiące złotych dodatku!

Okazuje się, że Ministerstwo Pracy i Emerytur Wielkiej Brytanii postanowiło dopłacać do bieżących wydatków obywatelom, którzy zmagają się z trudną sytuacją ekonomiczną.

Wysokość dodatku to 900 funtów (ponad 4000 złotych).

Suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać w tym roku w Wielkiej Brytanii to łącznie 1350 funtów.

Wypłata środków ma być podzielona na trzy terminy. Oto jak prezentuje się terminarz:

  • 301 funtów – wiosna 2023
  • 300 funtów – jesień 2023
  • 299 funtów – wiosna 2024

Aby otrzymać pieniądze nie trzeba składać żadnych wniosków. Środki trafią  na konta w oparciu o otrzymywane przez nich świadczenia.

Zdjęcie Polacy dostaną 4 tysiące złotych! Rekompensata za drożyznę! #1

Dla kogo 4 tysiące złotych dodatku?

Na dodatek mogą liczyć osoby z najniższymi zarobkami oraz emeryci.

Wsparcie finansowe otrzymają także Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Dodatek otrzymają osoby, które mają kredyt emerytalny, kredyt uniwersalny, zasiłek z tytułu zatrudnienia, zasiłek na dziecko, pracowniczy kredyt podatkowy, wsparcie dochodu oraz osoby poszukujące prace.

 

Drożyzna w Polsce

Coraz wyższe koszty utrzymania sprawiają, że pogorszeniu ulegają warunki życia wielu Polaków. Przypomnijmy, że inflacja w marcu 2023 wyniosła 16,2%. W Stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 1,1%.

Przyczyną wysokiej inflacji są ceny paliw i energii. Paliwa i energia są bowiem czynnikami niezbędnymi do produkcji dóbr i usług. Producenci i usługodawcy ponoszą koszty paliw i energii, które później przekładają się na cenę końcową produktu.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną