Te przedmioty przynoszą pecha! Pozbądź się ich przed nadejściem wiosny.

Martyna
Horoskopy
11.03.2023 16:51
Te przedmioty przynoszą pecha! Pozbądź się ich przed nadejściem wiosny.

Już niedługo nadejdzie pierwszy dzień wiosny. Wiele osób wierzy, że do tego czasu należy pozbyć się pewnych rzeczy, które przynoszą pecha. Jakie przedmioty przyciągają kłopoty? 

Co przyciąga pecha? 

Wycieraczka - Według staropolskich przesądów to właśnie ten przedmiot może przynieść pecha wszystkim domownikom, przed których domem się znajduje. Wiosna, która rozpocznie się dokładnie 21 marca, od zawsze była kojarzona z czymś nowym co ma wkrótce nadejść. Jak się okazuje dawniej wierzono, że wycieraczka może przyciągnąć do naszego domu wiele nieszczęścia, ponieważ gromadzi ona złą energię z jesieni oraz zimy.  

Należy ją zatem wyrzucić przed nadejściem wiosny, aby zapewnić spokój wszystkim domownikom. Takie działanie z pewnością uchroni nas przed ewentualnymi rzuconymi klątwami w okresie jesienno - zimowym.  

Nieoczywiste przedmioty, których lepiej się pozbyć 

Poroże jelenia - Jest częstym elementem dekoracji zwłaszcza w domach myśliwskich. Jednak rogi zwierząt są symbolem śmierci i okrucieństwa niezależnie od tego czy znaleziono je w lesie, czy jest to “trofeum” zdobyte w wyniku polowania.  

O ile rogi zwierząt są popularne w domach z tradycją myśliwską o tyle zegary są powszechne w każdym domostwie. Jednak mało osób wie, że stare wyznaczniki czasu według chińskiej tradycji Feng Shui zwiastują chorobę, śmierć lub pecha. Zaleca się zatem, aby wyrzucić przed nadchodzącym nowym rokiem stare zegary.   

Oczyszczanie domu 

Wraz z nadejściem wiosny warto przeprowadzić oczyszczanie domu ze złej energii. Jedną z najlepszych metod wpuszczenia do swojego domu dobrej energii jest zrobienie porządków domowych w słoneczną pogodę. W trakcie sprzątania warto przenieść meble i ustawić je w stronę promieni słonecznych. Co więcej wiatr również przenosi pozytywną energie. Dlatego warto otworzyć okna i wpuścić wszystko co czyste i pochodzące z natury.   

Kolejnym sposobem na pozbycie się negatywnej energii z domu jest oczyszczanie za pomocą soli. Sól to symbol Wielkanocy. Jest ona umieszczana w koszyczkach przeznaczonych na święconkę. Ten minerał symbolizuje oczyszczenie i prawdę. Dlatego jego obecność przezwycięży zło, które wdarło się do naszych domów.    

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną