Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

Ewelina

Styl życia

10.03.2023 9:55

Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

Messanger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, a wraz z jego popularnością rośnie liczba pytań dotyczących jego funkcjonalności. Jednym z najczęstszych pytań jest: jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów, dzięki którym będziesz mógł przywrócić skasowane przez siebie wiadomości. Zanim jednak przejdziemy do rozwiązania problemu, warto wspomnieć o kilku ważnych kwestiach.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań warto zdać sobie sprawę z jednej ważnej kwestii. Usunięte wiadomości z Messengera nie są bezpowrotnie tracone. Jeśli wiadomość została usunięta przez Ciebie, to nadal istnieje szansa na jej odzyskanie. W przypadku, gdy to Twój rozmówca usunął wiadomość, sytuacja jest już trudniejsza, ale nie niemożliwa.

Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera?

Sposób 1: Przeglądanie archiwum wiadomości

Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz odczytać usunięte wiadomości, ale nie pamiętasz treści konkretnych wiadomości, to istnieje sposób na to, aby je przywrócić. Otwórz Messengera i przejdź do ustawiem a następnie do  archiwum wiadomości. Możesz to zrobić, wybierając w aplikacji Messengera konkretną osobę, z którą prowadziłeś rozmowę, a następnie klikając na przycisk "Zobacz starsze wiadomości" i przewijając aż do końca. W ten sposób możesz przejrzeć całą historię swoich rozmów z daną osobą, włącznie z usuniętymi wiadomościami.

Sposób 2: Przywracanie kopii zapasowej

Jeśli Twoim celem jest przywrócenie konkretnych usuniętych wiadomości, a masz włączoną opcję automatycznego tworzenia kopii zapasowych, możesz spróbować odzyskać usunięte wiadomości z kopii zapasowej. W tym celu musisz przejść do ustawień Messengera i wybrać opcję "Kopie zapasowe i przywracanie". Tam znajdziesz listę kopii zapasowych, które zostały utworzone na Twoim urządzeniu. Wybierz najnowszą kopię zapasową i zobacz, czy zawiera ona potrzebne Ci usunięte wiadomości.

Sposób 3: Używanie dodatkowych aplikacji

Na rynku istnieje wiele aplikacji, które pozwalają na odzyskiwanie usuniętych wiadomości z Messengera. Jednym z najbardziej popularnych jest EaseUS MobiSaver for Android. Ta aplikacja pozwala na skanowanie urządzenia i odzyskiwanie skasowanych plików, w tym wiadomości z Messengera. Inną popularną aplikacją jest Dr.Fone. Poza odzyskiwaniem danych z Messengera, umożliwia ona również odzyskiwanie innych skasowanych plików z telefonu.

Zdjęcie Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera? #1

Jak uniknąć utraty ważnych wiadomości na Messangerze?

Oczywiście, najlepszym sposobem na uniknięcie utraty ważnych wiadomości jest zapisywanie ich lub archiwizowanie konwersacji. Messanger oferuje funkcję archiwizowania rozmów, dzięki czemu możesz przechowywać swoje rozmowy na zawsze. Możesz również zapisywać ważne wiadomości jako pliki tekstowe lub w innych formatach, aby móc je łatwo odnaleźć w przyszłości.

Podsumowanie

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości z Messengera może być czasochłonne i skomplikowane, ale z pomocą kilku prostych kroków możesz odzyskać ważne informacje, które zostały skasowane. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że usunięte wiadomości nie są bezpowrotnie tracone i istnieje szansa na ich odzyskanie.