Pozbądź się tych rzeczy do północy i zapewnij sobie szczęście w 2023 roku.

Martyna

Horoskopy

30.12.2022 21:06

Pozbądź się tych rzeczy do północy i zapewnij sobie szczęście w 2023 roku.

W wielu kulturach wierzono, że Noc Sylwestrowa jest magiczna. Aby zapewnić sobie szczęście i pomyślność w nadchodzącym Nowym Roku należy pozbyć się z domu pewnych przedmiotów. Przedstawiamy, o jakie rzeczy chodzi. 

Ostatni dzień roku 

Sylwester to niepowtarzalna noc w roku kalendarzowym. Przez wieki 31 grudnia był kojarzony z magią. Tradycja żegnania Starego Roku i powitanie Nowego sięga już czasów starożytnych, gdy Juliusz Cezar ustalił początek nowego roku na 1 stycznia. W tym czasie ludzie wierzyli w znaki oraz wróżyli sobie, w celu przepowiedzenia co czeka ich w przyszłym roku. 

Co ciekawe wiele osób uważa, że aby rozpocząć nowy rok szczęśliwie najpierw powinniśmy pozbyć się pecha. Część ludzi uważa, że pech przytrafia się każdemu co jakiś czas. Jest to moment w życiu, kiedy odczuwamy, że wszystko idzie nie tak, czujemy się bezradni i przybici. Niektórzy uważają, że symbolem pecha są określone przedmioty. Według danych: 

“Wśród przesądów wróżących niepowodzenie, najpowszechniej uznawane jest stłuczenie lustra – ponad jedna czwarta badanych sądzi, że może to przynieść pecha (26%)” - cbos.pl 

Rogi 

Niektórzy wierzą, że pozbycie się z domu pewnych przedmiotów przed północą może zapobiec pechowi. Osoby zgłębiające ten temat uważają, że pierwszym krokiem, który należy zrobić jest porządek. Może się bowiem okazać, że podczas sprzątania natrafimy na rogi.  

Przykładowo poroże jelenia jest częstym elementem dekoracji zwłaszcza w domach myśliwskich. Jednak rogi zwierząt są symbolem śmierci i okrucieństwa niezależnie od tego czy znaleziono je w lesie, czy jest to “trofeum” zdobyte w wyniku polowania.  

Nieoczywiste przedmioty  

O ile rogi zwierząt są popularne w domach z tradycją myśliwską o tyle zegary są powszechne w każdym domostwie. Jednak mało osób wie, że stare wyznaczniki czasu według chińskiej tradycji Feng Shui zwiastują chorobę, śmierć lub pecha. Zaleca się zatem, aby wyrzucić przed nadchodzącym nowym rokiem stare zegary. 

Kolejnym omenem złej mocy są bujane fotele. Według tradycji irlandzkiej jest to symbol sił nieczystych. Wiele osób pewnie pomyśli, że to tylko przesądy, ale jak to się mówi “w każdej legendzie jest ziarnko prawdy” dotyczy to również przekazów ustnych, które przechodzą z pokolenia na pokolenie.