Włosy na medal – jak o nie dbać, by zachwycały blaskiem?

Sponsorowany
Moda i uroda
09.03.2023 11:08
Włosy na medal – jak o nie dbać, by zachwycały blaskiem?

Włosy mogą być tym elementem naszego wizerunku, który będzie nas wyróżniać z tłumu. Jeśli są zadbane i zdrowe, emanują siłą, blaskiem i sprężystością. Niestety, dbanie o włosy nie jest tak proste, jak może się wydawać. Każdy typ potrzebuje innych składników, w innych proporcjach. Choć główne zasady się nie zmieniają, to należy pamiętać o indywidualnych potrzebach konkretnych pukli. Jak dbać o włosy, by zapewnić im stały dostęp do niezbędnych dla zdrowia składników? Na jakie kosmetyki stawiać i jak często po nie sięgać? Sprawdzamy najlepsze sposoby na dodanie fryzurze sprężystości! 

Pielęgnacja skalpu

Pierwszym krokiem do zadbania o kondycję włosów jest ich kompleksowe oczyszczanie. W zasadzie nawet nie samych włosów, a skóry głowy. To od jej stanu w dużej mierze zależy, jak będą wyglądać pukle. Dlatego dbanie o skalp to tak istotny element pielęgnacji. Element, o którym wciąż często zapominamy.

Tymczasem skóra głowy wymaga specjalnego traktowania. Raz w tygodniu należy przeprowadzać na niej peeling, dzięki któremu pozbędziemy się martwych komórek naskórka, pobudzimy włosy do wzrostu i sprawimy, że kosmetyki pielęgnacyjne będą miały szansę wniknąć jeszcze głębiej. Szeroki wybór peelingów trychologicznych można znaleźć w drogerii internetowej eZebra. Warto wypróbować m.in. peeling od Bioup. Kosmetyk działa złuszczająco, a dodatkowo odświeża i odżywia skórę. Stymuluje cebulki do wzrostu, co przekłada się bezpośrednio na kondycję włosów. Dobrym wyborem będzie też zakup peelingu od Biowax. Kosmetyk ten nadaje się szczególnie do przetłuszczającej się skóry głowy. Reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy dłużej zachowują świeżość.

Skóra głowy doceni też regularny zastrzyk składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu włosów. Znajdziemy je m.in. we wcierkach do skóry głowy. Na stronie ezebra.pl można znaleźć m.in. wcierkę firmy Joanna z pokrzywą i mentolem, która pozwala poradzić sobie z problemem nadmiernego przetłuszczania się włosów. Dobrym wyborem będzie również kosmetyk maki Anwen – lidera w przemyślanej pielęgnacji zgodnej z zasadami PEH. Ziołowa wcierka rozgrzewająca pobudzi włosy do wzrostu i będzie zapobiegać nadmiernej ich utracie.

Jak wybrać szampon?

Kiedy zadbamy już o kondycję skóry głowy, przyjdzie czas na włosy. Tutaj również zaczynamy od oczyszczania. Do wyboru mamy dwie strategie – wybrać szampon z myślą głównie o skórze głowy lub postawić na kosmetyk dopasowany do kondycji kosmyków.

Szampon nie powinien być za mocny, by nie osłabić włosów. Raczej rezygnujemy z preparatów silnie oczyszczających. Sięgajmy częściej po te szampony, które zostały w dużej mierze oparte na składnikach naturalnych. W codziennej pielęgnacji sprawdzi się aloes, skrzyp polny, pokrzywa, granat, olej kokosowy czy olej makadamia.

Odżywianie na medal!

Odżywianie włosów to kolejny etap przemyślanej pielęgnacji. W zależności od kondycji włosów będziemy aplikować kosmetyki w różnych proporcjach. Zawsze jednak sięgamy po tę samą podstawę – proteiny, emolienty i humektanty. Wszystkie one, stosowane zgodnie z założeniami, będą dostarczać włosom niezbędnych dla zachowania zdrowia składników aktywnych. Emolienty odpowiadają za natłuszczenie włosów – dociążają je, zapewniając blask. Proteiny uzupełniają ubytki w strukturze kosmyków. Humektanty z kolei dbają o nawilżenie – nawadniają, by włosy miały szansę odzyskać blask i sprężystość. Szeroki wybór odżywek można znaleźć w ofercie drogerii ezebra.pl.

Dodatkowe zabiegi na włosy

Raz na jakiś czas warto też sięgnąć po zabieg olejowania lub nałożyć odżywczą, nawadniającą maskę. Kosmetyki takie warto aplikować na włosy wieczorem i zostawić na noc. Całość zawijamy w bawełniany turban. Rano zdejmujemy nakrycie głowy i myjemy włosy, zaczynając od odżywki. Dzięki temu będziemy w stanie zemulgować kosmetyk i usunąć go z powierzchni włosa. Dopiero później stosujemy szampon, cały zabieg kończymy odżywką i skrupulatnym spłukaniem włosów, by pozbyć się z nich wszelkich pozostałości kosmetyków.

Taka kompleksowa, rozbudowana pielęgnacja to najlepsza droga do tego, by zagwarantować włosom zdrowie i, co za tym idzie, piękny wygląd. Dbajmy o naszą fryzurę, a ta z pewnością się nam odwdzięczy!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną