NIEOFICJALNIE: Rakieta rosyjska spadła na Polskę! 2 osoby nie żyją!

Justyna
Newsy
15.11.2022 21:10
NIEOFICJALNIE: Rakieta rosyjska spadła na Polskę! 2 osoby nie żyją!

Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby - podała AP, powołując się na anonimowe źródła w amerykańskim wywiadzie.

Posiedzenie Komitet Rady Ministrów

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o tym, że premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Nie zdradził jednak powodu zwołania pilnej narady. Müller w krótkim oświadczeniu dla mediów dodał:

„Proszę nie publikować niepotwierdzonych informacji, będziemy mówić o nich po posiedzeniu”.

Prawdopodobnie do zwołania narady przyczyniły się ostatnie wydarzenie w Ukrainie, gdzie po zmasowanym ataku sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej w Ukrainie sytuacja jest krytyczna. Część pocisków trafiła w zachodnią część kraju, blisko granicy z Polską.Na obecną chwilę nie ma oficjalnego potwierdzenia, że spotkanie w BBN jest związane z sytuacją, o której informuje AP.

Eksplozja w miejscowości Przewodów

Jak podało Polskie Radio Lublin, dwie osoby zginęły w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Na miejscu jest wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Do zdarzenia doszło na terenie suszarni zbóż ok. godz. 15.40. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, starszy kapitan Marcin Lebiedowicz komentował:

Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili. Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji”.

Niepotwierdzone doniesienia

Według niepotwierdzonych informacji sprawdzane są dwa warianty. Możliwe, że ukraińska obrona zestrzeliła rakietę i ta zmieniła trajektorię lotu lub Rosjanie źle wprowadzili dane, przez co rakieta trafiła w ciągnik na terytorium Polski.

O sprawia pisał między innymi Artis Pabriks, minister obrony Łotwy:

„Moje kondolencje dla naszych polskich braci w broni. Zbrodniczy reżim rosyjski wystrzelił rakiety, które są wymierzone nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni stoi po stronie polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię".

AP podkreśla, że Polska to kraj należący do NATO oraz że czołowi polscy urzędnicy na razie nie komentują szerzej tych doniesień

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną