PILNE: "Mona Lisa" obrzucona tortem! (WIDEO)

Agnieszka
Newsy
30.05.2022 14:46
PILNE: "Mona Lisa" obrzucona tortem! (WIDEO)

 Jedno z najważniejszych na świecie dzieł sztuki - obraz “Mona Lisa” Leonarda da Vinci została obrzucona tortem! Czynu dopuścił się mężczyzna, który przebrany za kobietę postanowił wjechać do Luwru na wózku inwalickim. 

Z zeznań świadków zdarzenia wynika, że do sali w Luwrze, w której eksponowana jest Mona Lisa wjechał mężczyzna na wózku inwalidzkim, przebrany na starszą kobietę. W pewnym momencie świadkowie mocno się zdziwili, ponieważ mężczyzna wstał z wózka o własnych siłach.

Następnie rzucił w obraz Leonarda da Vinci tortem. Ochrona bardzo szybko zareagowała i wyprowadziła mężczyznę z sali.

Całe szczęście słynny obraz artysty jest chroniony pancerną szybą, właśnie na wypadek takich ataków. Sam obraz więc nie ucierpiał. 

Filmiki i zdjęcia z tego zdarzenia szybko obiegły cały Internet. Na Twitterze można znaleźć naprawdę sporo nagrań, na przykład tutaj. 

“Mona Lisa” Leonarda da Vinci nie pierwszy raz stała się celem

Co ciekawe, obraz słynnego artysty nie pierwszy raz stał się celem ataku.  W latach 50. XX wieku mężczyzna obrzucił go kwasem siarkowym. Kolejnym razem boliwijski student rzucił w niego kamieniem.

Natomiast w Japonii, a konkretniej w Tokio o 1974 roku  kobieta na wózku inwalidzkim rozpyliła blisko niego czerwoną farbę. Powód? Pani była zawiedziona faktem, że nie przygotowano podjazdu dla wózków inwalidzkich pod sam obraz.

W 2009 roku w kierunku obrazu Leonarda da Vinci rzucona została filiżanka herbaty przez jednego z rosyjskich turystów. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną