Jakie garnki pasują do najmodniejszych aranżacji kuchni?

Agnieszka
Dom
21.02.2022 12:43
Jakie garnki pasują do najmodniejszych aranżacji kuchni?

Czasy, kiedy przy wyborze sprzętów kuchennych kierowaliśmy się jedynie ich funkcjonalnością, dawno minęły. Obecnie równie ważny jest dobry design, który będzie współgrał z całą aranżacyjną ideą. Jakie są najnowsze trendy kuchenne?

Jednym z popularnych w ostatnim czasie rozwiązań jest łączenie kuchni z salonem. Takie zagospodarowanie przestrzeni ma swoje zalety, jednak wymaga starannego zaprojektowania wnętrza kuchni. Goście zaproszeni na kolacje będą widzieć co się w niej dzieje, więc warto, aby harmonizowała ona z resztą pomieszczenia. Dotyczy to nie tylko mebli czy wykończenia, ale także wszelkich akcesoriów kuchennych. Jak dobrać sprzęty, które będą pasować do współczesnych trendów, a jednocześnie nie wyjdą z mody zbyt szybko?

Wnętrza w stylu nowoczesnym

To wciąż jeden z najpopularniejszych nurtów. Kuchnia w takim stylu będzie zdominowana przez spokojne, stonowane kolory – najczęściej szarości, biel i czerń. Niektórzy uważają, że takie wnętrza sprawiają wrażenie zimnych i sterylnych, ale sympatycy tego stylu widzą je raczej jako praktyczne, schludne i uporządkowane. Minimalistyczna kuchnia może być dobrym rozwiązaniem, szczególnie na małych metrażach. Warto do niej dobrać dodatki o łagodnych, prostych formach, wykonane z materiałów harmonizujących z wnętrzem. Garnki z kolekcji Zwieger Obsidian będą estetycznym, a jednocześnie funkcjonalnym wyborem. Stanowią uzupełnienie nowoczesnej aranżacji, a ich design jest na tyle uniwersalny, że będą pasowały, nawet jeśli w przyszłości zmienimy wystrój kuchni.

Moda na Japonię

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się styl wzorowany na estetyce Japonii. Tutaj idealnie wpasowują się dodatki inspirowane naturalnymi materiałami np. kamieniem – jak w kolekcji Zwieger White Stone. Jest to styl minimalistyczny, ale nieco bardziej przytulny niż wspomniane wcześniej nowoczesne aranżacje. Dominującą kolorystyką są delikatne beże oraz jasne, pastelowe odcienie zieleni i łososiowego różu. Styl japoński sprawdzi się na małych metrażach – gdzie pozwoli na zachowanie porządku. Będzie też dobrym rozwiązaniem w większych przestrzeniach, ponieważ mimo swojej prostoty jest dość ciepły i funkcjonalny. Można też przewidywać, że taka estetyka prędko nie wyjdzie z mody. Nawet jeśli styl japoński w przyszłości nam się znudzi, to łatwo będzie go przearanżować i odświeżyć.

Boho i folk

Kuchnia z motywami etnicznymi może być doskonałym pomysłem na ocieplenie wnętrza. Dobrze przemyślana będzie harmonizować z innymi stylami, jednak takie połączenia wymagają nieco wprawy. Moda na „babciną” kuchnię to trend dość nieoczekiwany. Być może powstał z tęsknoty za zapamiętanymi z dzieciństwa przytulnymi, ciepłymi i kolorowymi wnętrzami, które podkreślają rodzinną atmosferę? Lub na przekór popularnym, identycznym projektom i nieprzyjaznym wnętrzom? Niezależnie od motywacji trzeba dobrze przemyśleć swoją koncepcję, bo przy wnętrzach inspirowanych folkiem łatwo o przesadę. Warto postawić na kilka wyraźnych akcentów, a resztę akcesoriów pozostawić w neutralnych kolorach i materiałach np. w drewnie czy kamieniu.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną