InPost zmienia warunki odbioru paczek! Powód? Złe warunki pogodowe

Martyna P.
Newsy
18.02.2022 9:35
InPost zmienia warunki odbioru paczek! Powód? Złe warunki pogodowe

W związku z silnymi wiatrami firma kurierska InPost zdecydowała się na wprowadzenie udogodnienia dla swoich klientów. To nie pierwsza taka inicjatywa firmy mająca na uwadze dobro użytkowników.

 

Zdjęcie InPost zmienia warunki odbioru paczek! Powód? Złe warunki pogodowe #1

Silne wiatry- InPost przedłuża czas na odbiór paczki

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty SMS do mieszkańców Polski. SMS-y zawierały ostrzeżenia przed silnymi porywami wiatru. W treści zawarty był również apel o pozostanie w domu.

„Uwaga! Dziś i jutro silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz" – czytamy w treści alertu RCB.

W związku z rozesłanymi alertami RCB firma InPost zdecydowała na równoległe rozesłanie do swoich klientów wiadomości o możliwości odebrania paczek z paczkomatów w późniejszym terminie. Wiadomości wysyłane były za pośrednictwem wiadomości SMS oraz publikowane były w mobilnych aplikacjach.

Firma napisała, że przedłuża czas na odbiór paczki o 48 godzin. W wiadomości firma InPost zachęca do pozostania w domu i odebrania paczki po poprawieniu się pogody.

„Alert RCB? Zostań w domu, Twoja paczka zaczeka. Przedłużamy czas na odbiór paczek o dodatkowe 48 h. Odbierz ją, kiedy pogoda się poprawi" – czytamy treść wiadomości.

 

Zwrot elekrośmieci przez paczkomat InPost

W ostatnim czasie firma InPost zdecydowała się na inną inicjatywę, która ma być udogodnieniem dla klientów oraz mieć pozytywny wpływ na środowisko.

Firma udostępniła usługę Elektro Zwroty, która umożliwia bezpłatny zwrot elektrośmieci. W tym celu udostępniono 15 tysięcy paczkomatów.

Klienci mogą zwrócić m. in. sprzęt audio i wideo, małe AGD, radia, tablety, telefony, elektronarzędzia, laptopy, zabawki z elektroniką.

Do paczki NIE MOŻNA natomiast spakować: baterii, żarówek, odpadów medycznych czy chemicznych.

Jak zapowiada prezes firmy, zebrane przedmioty w większości trafią do ponownego użytku. Te, które będą wymagały gruntownego serwisu, zostaną bezpiecznie poddane recyklingowi.

„Oddając sprzęt, z którego nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny dajesz mu szansę na ponowne użycie przez inną osobę lub instytucję, a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie niższy niż wytworzenie nowego urządzenia o podobnych funkcjonalnościach i parametrach” – tłumaczy założyciel firmy InPost, Rafał Brzoska.

Procedura wysyłki jest bardzo prosta. Należy zapakować sprzęt, wypełnić formularz on-line, odebrać kod na bezpłatną przesyłkę, umieścić paczkę w paczkomacie.

Szczegóły tej inicjatywy znajdziecie na nowej witrynie firmy Re-paczka.pl  - TUTAJ

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną