Spłonął dom Tadeusza Müllera. Syn Magdy Gessler stracił majątek

Agnieszka

Newsy

21.01.2022 10:17

Spłonął dom Tadeusza Müllera. Syn Magdy Gessler stracił majątek

Tadeusz Müller, syn Magdy Gessler jakiś czas temu spełnił swoje marzenie i kupił dom na Podlasiu. Jego szczęście trwało niestety tylko dwa lata. Okazuje się bowiem, jak donosi “Super Express”, że dom Müllera doszczętnie spłonął. 

 

Tadeusz Müller jest synem Magdy Gessler, znanym restauratorem. Niedawno stworzył food concept dla warszawskiego lokalu Nine's Roberta Lewandowskiego. W planach miał jednak o wiele więcej. 

Tadeusz Müller dwa lata temu kupił na Podlasiu dom. Jego planem było zagospodarowanie terenu do uprawiania ekologicznych warzyw. Müller  jest bowiem prowadzącym programu “Z gruntu zdrowe” na kanale Food Network. 

Dom, z którym Müller wiązał liczne plany spłonął jednak w pożarze. Do zdarzenia doszło 17 stycznia. Na miejsce przybyło aż 11 wozów strażackich. Do akcji włączyli się także okoliczni mieszkańcy. 

 Ze względu na fakt, że dom ten był zrobiony z drewna, pożar rozprzestrzenił się szybko, a po budynku zostały tylko zgliszcza.

 

W rozmowie z “Super Expressem” Tadeusz Müller  potwierdził, że budynek należał do niego. Wyznał, że jest zdruzgotany i trudno mu pogodzić się z tym, że to, co tworzył przez dwa lata zostało zniszczone.

“Tak, to prawda... Jeszcze tam nie pojechałem, bo jestem zdruzgotany tym, co się stało. Ciężko będzie mi na miejscu oglądać to, co przez ostatnie dwa lata stworzyłem” - powiedział restaurator.

W akcji gaszenia pożaru brali udział strażacy i okoliczni mieszkańcy, którym Tadeusz Müller podziękował.

“Wyrażam ogromną wdzięczność za ich interwencję! To, że pojawiła się taka pomoc, jest dla mnie bardzo ważne” - powiedział syn Magdy Gessler.

Dodał jednak, że ma już nowy projekt do zrealizowania i uda mu się “zapracować” tę stratę. Przyznał też, że strata domu to jak utrata bliskiej osoby, członka rodziny. 

 

Tabloid dodał, że planem Tadeusza Müllera było zagospodarowanie domu na pensjonat turystyczny oraz stworzenie tam uprawy ekologicznych warzyw. Na zakup domu na Podlasiu Muller zaciągnął też pożyczkę. 

Niestety do tej pory nieznana jest jeszcze przyczyna pożaru, przez który Muller stracił dom.