Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak!

Katarzyna

Newsy

18.11.2021 8:19

Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak!

Czasami zdarza się, że przez przypadek usuniemy wysłaną wiadomość lub całą konwersację na Messenger. Można ją jednak odzyskać!

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #1

Wiadomości online

Dziś w większości komunikujemy się poprzez wiadomości sms czy rozmowy online poprzez różne komunikatory tj. Messenger, WhatsApp czy Skype. Zdarza się jednak, że przez nieuwagę usuniemy wiadomość lub całą konwersację. Na szczęście jest możliwość odzyskania utraconych wiadomości. Odzyskiwanie usuniętych konwersacji na Messenger jest prostym zadaniem. Nie jest to jednak oczywisty sposób i należy przy tym poznać tajniki swojego telefonu. Poniżej znajdziemy prostą instrukcję, jak krok po kroku odzyskać utracone dane.

1) Sprawdzenie archiwum

Na początek i najbardziej oczywistym sposobem na odzyskanie usuniętych wiadomości jest sprawdzenie archiwum. To właśnie tam trafiają usuwane wiadomości, które po jakimś czasie są dopiero usuwane całkowicie z pamięci telefonu. Do archiwum można się dostać poprzez kliknięcie miniatury swojego profilu, a następnie przejście do sekcji „Preferencje”, a później „Zarchiwizowane czaty”. To tu znajdują się wszystkie usunięte konwersacje z aplikacji, które nie zostały usunięte całkowicie. Następnie przytrzymując dłużej palce na danej konwersacji, pojawi się zapytanie, czy cofnąć archiwizację danej rozmowy. Jeśli potwierdzimy, to wiadomości powrócą do głównego interfejsu.

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #2

2) Poproś Facebook'a

Podmioty, które przetwarzają dane swoich użytkowników w UE, muszą informować swoich klientów o działaniach względem ich danych. Podmiot przetwarzający na naszą prośbę musi przesłać nam wszelkie dane, jakie o nas posiada. Facebook tak jak Messenger nie usuwać od razu wiadomości, które usunęli jego użytkownicy.

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #3

3) Zamów swoje dane

Aby przywrócić dane wiadomości przy pomocy Facebook'a należy również wejść na swoje konto profilowe, a następnie w sekcję „Ustawienia konta” i „Konto”. Kolejnym krokiem jest wejście w sekcję „Twoje informacje”, gdzie należy kliknąć „Pobieranie Twoich informacji”. Wtedy pojawi się pytanie, jakie dane chcemy konkretnie pobrać. Facebook przesyła dane w przeciągu kilku dni, a więc nie odzyskamy ich od razu. Gdy Facebook przygotuje nasze dane, wtedy prześle nam powiadomienie o możliwości ich pobrania.

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #4

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #5

Zdjęcie Czy można przywrócić usunięte wiadomości z Messengera? Tak, podpowiadamy jak! #6