Dom

Chcesz, aby kurz znikł na długo? Wykorzystaj do tego specjalne szmatki!

Katarzyna

Sept. 15, 2021, 8:08 p.m.

Chcesz, aby kurz znikł na długo? Wykorzystaj do tego specjalne szmatki!

Osoby, które lubią porządek w domu, na pewno mają nie jedno starcie z kurzem za sobą, który osiada się praktycznie na wszystkim. Podpowiadamy jednak, jak można się go pozbyć na długo!

Zdjęcie Chcesz, aby kurz nikł na długo? Wykorzystaj do tego specjalne szmatki! #1

Porządek w domu

Większość z nas lubi porządek w domu, przez który można rozumieć umyte podłogi, czyste okna czy meble bez kurzu. Niestety w zależności od położenia domu problem kurzu może być bardziej lub mniej nasilony. W miastach i mieszkaniach położnych przy głównych ulicach znajduje się dużo zanieczyszczeń, które wpadają przez otwarte okna i osiadają się na meblach. Zdarza się, że pomimo usunięcia kurzu, za chwile znów się on pojawia.

Środki na kurz

Na kurz można stosować różne specyfiki, które będą działać ochronnie na meble, aby kurz się na nich tak szybko nie osadzał. Podczas ścierania kurzy ważne jest nie tylko to jakich specyfików używamy, ale również czym nanosimy je na meble. Niektóre szmatki, zamiast go zbierać, tylko go rozcierają lub wzbijają w powietrze. Warto wiec przed podjęciem się ścierania kurzy, zaopatrzyć się w odpowiednią szmatkę.

Zdjęcie Chcesz, aby kurz nikł na długo? Wykorzystaj do tego specjalne szmatki! #2

Ścierka z mikrofibry

Do ścierania kurzy z mebli najlepiej jest użyć szmatki z mikrofibry. Można ją kupić już w wielu sklepach czy sieciówkach, a dodatkowo jest stosunkowo tania. Gama kolorystyczna również jest imponująca, a sama ściereczka mają wiele zastosowań. Za pomocą szmatki szybko i na długo pozbędziesz się kurzu z mebli oraz innych powierzchni. Przed jej użyciem należy ją jednak wytrzepać, aby pozbyć się pyłków, czy luźnych włókien, które mogłyby pozostać na czyszczonych powierzchniach. Do miski z wodą dodaj kilka kropel gliceryny kosmetycznej, która pomoże w efektywnym zbieraniu kurzu. W tak przygotowanej wodzie płucz szmatkę z mikrofibry, co jakiś czas.

Gliceryna i mikrofibra

Mikrofibra oraz gliceryna sprawią, że kurz z mebli będzie dokładniej zbierany już za jednym pociągnięciem szmatki. Co więcej, gliceryna stworzy na czyszczonej powierzchni powłokę ochronną przed osadzaniem się kolejnych warstw kurzu, dzięki właściwościom antystatycznych. Mikrofibra natomiast usunie równomiernie i delikatnie kurz z czyszczonych powierzchni i nie pozostawi po sobie smug.