5 sposobów na mega objętość włosów!

Patrycja

Newsy

21.09.2021 10:24

5 sposobów na mega objętość włosów!

Wiele kobiet ma problem z objętością włosów. Mimo starań już w połowie dnia stają się oklapnięte. Jeśli też się z tym zmagasz, sprawdź skuteczne sposoby na zwiększenie objętości włosów.

Zdjęcie 5 sposobów na mega objętość włosów #1

5 sposobów na mega objętość włosów

Dzięki tym sposobom zyskasz mega objętość włosów na długo!

1. Dobre cięcie

Oczywiście największą objętość mają po prostu włosy zdrowe, grube i mocne. Jednak nie wszystkim kobietom się poszczęściło i wiele pań ma cienkie i delikatne kosmyki. Jest na nie sposób!

Dzięki starannemu cięciu i dobrze dobranej fryzurze, włosy zyskają na objętości. Cienkie włosy nie powinny być zbyt długie, ponieważ wtedy szybko stają się oklapnięte. Warto nosić fryzurę na boba, obciąć je  z linią brody lub wycieniować ich wierzchnią warstwę. Włosy będą lekkie i łatwiej będzie je unieść u nasady, a fryzura zyska kształt i objętość! Te sztuczki sprawią, że będzie się wydawać, że włosów jest po prostu więcej.

2. Codzienne mycie

Włosy, którym brakuje objętości najlepiej myć rankiem przed wyjściem z domu. Wtedy będą świeże, lekkie i łatwiej będzie je unieść u nasady, podczas modelowania i układania. Używaj delikatnego szamponu, bez dodatku parabenów i silikonów, który doda Twoim włosom objętości i blasku. Po myciu stosuj odżywki, a raz w tygodniu na włosy nakładaj maski.

3. Właściwe suszenie

Jeśli chcesz nadać włosom objętości, a swojej fryzurze odpowiedni kształt, susz swoje kosmyki z użyciem dużej okrągłej szczotki do modelowania. To pozwoli odpowiednio wyciągnąć włosy, lekko je zakręcić i unieść u nasady.

4. Odpowiednie kosmetyki

Idealnym kosmetykiem dla osób, których włosy nie mają objętości jest pianka do stylizacji. Wgnieć ją we włosy rękami, a pianka nada im pożądany kształt, podkreśli skręt loków i mega zwiększy objętość.

Objętość włosów możesz zwiększyć także za pomocą suchego szamponu. Suchy szampon pomaga pozbyć się obciążającego włosy nadmiaru sebum i zwiększa ich grubość, tym samym nadając im objętość.

5. Zachowaj umiar

Stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków do pielęgnacji, to często popełniany błąd. Nadmiar preparatów obciąża pasma, sprawia, że stają się oklapnięte, smętnie zwisają i wydają się przetłuszczone. Zrezygnuj z dużej ilości pianki do stylizacji, lakieru i serum.