Te kwestie trzeba ustalić przed ślubem! Uniknij rozwodu za wszelką cenę!

Patrycja
Newsy
20.07.2021 12:53
Te kwestie trzeba ustalić przed ślubem! Uniknij rozwodu za wszelką cenę!

Przed ślubem młoda para powinna ustalić kilka ważnych życiowych kwestii. Niedopowiedzenia w tych sprawach mogą rodzić wiele konfliktów na nowej drodze życia. Sprawdź, jakie kluczowe kwestie warto omówić z partnerem.

Te kwestie trzeba ustalić przed ślubem

Wierność

Decydując się na ślub, nikt nie myśli o ewentualnym rozstaniu z ukochaną osobą. Para młoda na ślubnym kobiercu przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nie opuści drugiej osoby aż do śmierci. Jednak przed zawarciem związku małżeńskiego warto przedyskutować takie kwestie, jak wierność i lojalność i postawić jasne granice. Porozmawiajcie o tym, jakie są wasze potrzeby, pragnienia i preferencje seksualne oraz co oznacza dla Was zdrada i czego nie jesteście w stanie zaakceptować lub wybaczyć.

Zdjęcie Te kwestie trzeba ustalić przed ślubem #1

Posiadanie potomstwa

To jedna z najważniejszych kwestii, która należy omówić przed ślubem. Decyzja o posiadaniu lub nieposiadaniu potomstwa powinna być omówiona przed zawarciem małżeństwa, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości. Partnerzy powinni być co do niej zgodni, nie ma co liczyć na to, że jedna z osób prędzej czy później zmieni zdanie lub przekonany ją do swojego wyboru. Warto porozmawiać o tym, co zrobicie, gdy okaże się, że nie będziecie mogli zostać rodzicami oraz jakie macie poglądy na wychowanie dzieci.

Finanse

Finanse w związku to temat, który powoduje wiele zgrzytów w związku. Nierównomierne zarobki, wysokie rachunki lub wydawanie wspólnych funduszy bez konsultacji z drugą osobą, mogą stać się źródłem nieporozumień. Dlatego przed ślubem warto ustalić, jak będzie wyglądał domowy budżet i jak będziecie dzielić się  zobowiązaniami. Powiedzcie sobie otwarcie o waszych zobowiązaniach finansowych i zadłużeniach.

Zdjęcie Te kwestie trzeba ustalić przed ślubem #2

Plany na przyszłość

To kolejna ważna kwestia, którą powinniśmy poruszyć przed ślubem. Ustalcie jakie macie plany na najbliższą przyszłość. Wspólnie zastanówcie się nad tym, czy stawiacie na karierę i jej rozwój, czy życie rodzinne. Określcie, co jest dla Was ważne i jakie macie potrzeby i priorytety. Wasze poglądy w tych sprawach powinny się pokrywać.

Śmierć

Chociaż niewiele osób zastanawia się nad tą sferą, warto poruszyć kwestie związane ze śmiercią jednego z małżonków. Ustalcie sprawy związane z testamentem, spadkiem, pochówkiem, czy ewentualnym dawstwem organów po śmierci.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną