Triki salonów jubilerskich. Poznaj je i nie daj się nabrać!

Katarzyna

Newsy

13.07.2021 8:43

Triki salonów jubilerskich. Poznaj je i nie daj się nabrać!

Zaręczyny czy ślub to sytuacje, gdzie pierścionki grają ważną rolę. Poznaj triki salonów jubilerskich i nie daj się naciągnąć podczas ich kupowania!

Zdjęcie Triki salonów jubilerskich. Poznaj je i nie daj się nabrać! #1

Galerie handlowe

Dziś w galeriach handlowych jest wiele sklepów, gdzie możemy kupić praktycznie wszystko. Za jednym „zamachem” możemy kupić produkty spożywcze, ciuchy, kosmetyki, zjeść obiad w restauracji czy pójść na seans do kina. W galerii można upić również obrączki czy pierścionki na ważne okazje. Wiele osób zamiast udać się do kilku jubilerów, woli pójść do galerii i tam zajrzeć do kilku salonów jubilerskich, które są w jednym miejscu. 

Podróbki 

Dzisiaj rynek jest tak bogaty w przeróżne dobra, że trudno uchronić się przed kupieniem nieoryginalnej rzeczy czy świetnie zrobionej podróbki. Wiele produktów kusi swoją ceną oraz pięknym wyglądem, który do złudzenia przypomina oryginał. Nie inaczej jest w świecie biżuterii. Nie zawsze to, co drogie i błyszczące jest prawdziwe. Sklepy jubilerskie również mają swoje „triki” na oszukiwanie klientów. Poznaj je i nie daj się na nie nabrać!

„Dmuchane” pierścionki

Salony jubilerskie czy sieciówki sprzedają biżuterię, która jest „dmuchana”. Chodzi o to, że do ich produkcji zużywa się mniej złota czy srebra, niż powinno. Co więcej, pomimo mniejszej ilości kruszcu, cena wcale się nie zmniejsza. Nasze oko nie jest w stanie tego zauważyć, ale złotnik czy jubiler na pewno dostrzeże różnice. Co prawda są one lżejsze i tańsze do produkcji, jednak po pewnym czasie mogą się odkształcić lub szybciej zużyć.

Zdjęcie Triki salonów jubilerskich. Poznaj je i nie daj się nabrać! #2

Wygórowane ceny

Salony jubilerskie znajdujące się w galeriach handlowych mają do zapłaty różne opłaty, które są obligatoryjne. W związku z tym często ceny ich produktów są wygórowane i nie zawsze warte swojej wartości. Warto więc przed dokonaniem ostatecznego zakupu, udać się do innych sklepów czy jubilerów, którzy nie mają swoich sklepów w galeriach handlowych. Dzięki temu porównasz ceny i nie przepłacisz.

Błyszcząca emalia

Patrząc na produkty jubilerskie, nie możesz oderwać wzroku od rzeczy błyszczących oraz pięknie wykonanych. Srebro czy złoto sama w sobie jest pięknym materiałem i przyciąga wzrok, jednak nie jest też tanie. Inny trik salonów jubilerskich to pokrywanie biżuterii emalią, która pięknie się błyszczy. Często pokrywana jest nią biżuteria, która wcale nie jest wykonana ze szlachetnego kruszcu tylko z innego niezidentyfikowanego materiału. Pokrycie go emalią sprawia, że biżuteria wygląda na drogą i elegancką. Po kilkukrotnym użyciu takiej biżuterii emalia może odpadać lub się kruszyć i czas szybko pryśnie.

Zdjęcie Triki salonów jubilerskich. Poznaj je i nie daj się nabrać! #3

Cena marki

Dziś salonów jubilerskich jest wiele, a każdy prześciga się w wymyślaniu coraz to nowych modeli czy form biżuterii. Bardzo często zdarza się, że kupując biżuterię w znanym salonie jubilerskim, płacisz dodatkowo za „markę”, która nigdzie nie jest widoczna na zakupionym produkcie. Zamiast przepłacać, lepiej udaj się do złotnika czy jubilera, gdzie nie zapłacisz za „markę”, tylko za faktyczny przedmiot.