Popularna niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w niej kupimy?

Patrycja
Newsy
21.04.2021 12:55
Popularna niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w niej kupimy?

Na polski rynek wchodzi popularna niemiecka sieć sklepów Dm-drogerie markt. Drogerie mogą stać się poważną konkurencją dla sklepów funkcjonujących w naszym kraju. Czy Rossman powinien mieć się na baczności?

Niemiecka sieć sklepów wkrótce w Polsce

Już wkrótce polscy klienci będą mieli okazję zrobić zakupy w niemieckiej sieci sklepów. Dm-drogerie markt zamierza otworzyć sieć drogerii w naszym kraju. Na początku planowane jest otwarcie 12-15 placówek.

Co kupimy w "Dm-drogerie markt"?

W sklepach sieci Dm-drogerie markt kupimy kosmetyki, produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, a także artykuły gospodarstwa domowego, środki higieniczne i medyczne. Sklepy będą oferowały podobny asortyment do tego, jaki obecnie znajdujemy w Rossmanie.

Zdjęcie Popularna niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w niej kupimy? #1

Czy nowa sieć będzie konkurencja dla Rossmana?

Jak podaje serwis internetowy wiadomoscihandlowe.pl, aktualnie Rossman jest „największą siecią tego segmentu działającą na polskim rynku". To wkrótce może się zmienić za sprawą drogeryjnego niemieckiego giganta Dm-drogerie markt. W 2020 roku ta sieć drogerii dysponowała aż 3765 sklepami w całej Europie. Najwięcej, bo ponad 2 tysiące z nich działa w Niemczech. Firma działa też w Austrii, Czechach, a także na Słowacji i Węgrzech. W ostatnich latach mocno rozwinęła swoją działalność i obecna jest już w 13 europejskich krajach. Polska wkrótce będzie 14 krajem, gdzie się pojawią nowe drogerie.

Zdjęcie Popularna niemiecka sieć wchodzi do Polski. Co w niej kupimy? #2

Rusza nabór pracowników do sieci drogerii

Niemiecka sieć Dm-drogerie markt, szuka pracowników w Polsce. Aktualnie ruszył nabór i dostępne są trzy stanowiska: menedżer regionalny, kierownik sklepu i specjalista od wsparcia technicznego w osobie konsultanta IT. Miejsce pracy wskazane we wszystkich ogłoszeniach to Wrocław. Zatem najpewniej tam zostanie otwarta pierwsza placówka. Choć sieć zapowiada, że od razu po wejściu do Polski, chce od razu ruszyć z dynamicznym rozwojem.

Swoim pracownikom Dm-drogerie markt ma gwarantować możliwość proponowania i wdrażania własnych pomysłów oraz ustalania elastycznych godzin pracy w każdym ze sklepów. Wkrótce mają ruszyć też rekrutacje dla pracowników obsługi klienta i sprzedawców.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną