Po co nam włosy pod pachami?

Patrycja
Uroda
12.03.2021 15:16
Po co nam włosy pod pachami?

Włosy rosną praktycznie na całym ciele człowieka. Wydawałoby się, że w niektórych miejscach są zbędne, ale tak naprawdę natura umieściła je tam nie bez powodu. Dowiedz się, po co nam włosy pod pachami? Lepiej je golić, czy zostawić?

Zdjęcie Po co nam włosy pod pachami? #1

Włosy pod pachami

Kobiety w Europie zaczęły usuwać włosy pod pachami wiele lat po zakończeniu II wojny światowej.  Natomiast do Polski moda ta przyszła dopiero na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Od tego czasu większość kobiet zaczęła usuwać włosy pod pachami, za pomocą ich golenia, depilacji woskiem lub specjalnymi kremami, a w ostatnim czasie za pomocą zabiegów laserowych.

Po co nam włosy pod pachami?

Choć może wydawać się, że owłosienie na ciele, zwłaszcza w niektórych partiach ciała jest zupełnie niepotrzebne, to tak naprawdę spełnia wiele ważnych funkcji. Włosy odpowiadają za regulację temperatury i chronią przed urazami.

Zdjęcie Po co nam włosy pod pachami? #2

Jakie funkcje spełniają włosy pod pachami?

Jednym z zadań włosów pod pachami jest wchłanianie i zatrzymywanie potu produkowanego przez gruczoły znajdujące się w skórze.

Oprócz tego gruczoły w skórze pod pachami odpowiedzialne są za produkcję feromonów. Włosy pod pachami zatrzymuję te substancje i wzmacniają ich poziom stężenia. Feromony przyciągają płeć przeciwną, a my wydajemy się bardziej atrakcyjni.

Włosy pod pachami wzmacniają nasz naturalny zapach, który komunikuje także o naszym nastroju i emocjach, lęku, zdenerwowaniu, a także potencjale seksualnym i podnieceniu.

Zdjęcie Po co nam włosy pod pachami? #3

Golić, czy zostawiać włosy pod pachami?

Owłosienie ciała budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety. Wiele osób uważa, że włosy na ciele są nieestetyczne, źle wyglądają i są przyczyną nieprzyjemnego zapachu potu. Jednak decyzja o tym czy golić, czy zostawić włosy pod pachami zależy tylko od nas. Powinna pozostawać w zgodzie z naszymi zasadami pielęgnacji ciała i zmysłem estetycznym.

Zdjęcie Po co nam włosy pod pachami? #4

Obecnie moda i wygoda coraz częściej skłaniają nas do decyzji o usunięciu włosów pod pachami. Najważniejsze jest to, by właściwie dbać o higienę ciała, tak aby zapach potu nie był dokuczliwy i nieprzyjemny dla nas i innych.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną