Nowa funkcja na Netflix. Czy spodoba się użytkownikom?

Katarzyna

Lifestyle

Feb. 4, 2021, 10:48 p.m.

Nowa funkcja na Netflix. Czy spodoba się użytkownikom?

Bardzo często długie wieczory umilamy sobie oglądaniem filmów lub seriali. Dlatego też platforma Netflix testuje nową funkcję w swojej ofercie.

Zdjęcie Nowa funkcja na Netflix. Czy spodoba się użytkownikom? #1

Relaks przed ekranem 

Długie i zimowe wieczory zazwyczaj spędzamy przed telewizorem. Oglądamy filmy lub swoje ulubione seriale, które pozwalają się nam zrelaksować po całym dniu pracy. Przed włączeniem i rozpoczęciem seansu wykonujemy wszystkie obowiązki, aby nic nie oderwało nas od telewizora czy laptopa.

Czasami jednak seans kończy się przedwcześnie. Po całym dniu pracy, załatwiania spraw i bycia na „pełnych obrotach”, wieczorami lubimy się zrelaksować i odpocząć. Po kolacji i wieczornej kąpieli odpalamy film i wygodnie mościmy się na kanapie lub w łóżku. Ciepło, zmęczenie i pełny żołądek powodują natomiast, że powieki nam opadają i zapadamy w sen.

Zdjęcie Nowa funkcja na Netflix. Czy spodoba się użytkownikom? #2

Nowa funkcja na Netflix

„Problem” ten dotyka na pewno wiele osób, które budzą się później na napisy końcowe lub przesypiają przy włączonym telewizorze, lub laptopie całą noc. Zamiast więc oglądania nowego serialu oglądają spis osób, które brały udział w tworzeniu serialu czy filmu. Netflix dostrzegł ten problem, dlatego postanowił wprowadzić nową funkcję na swojej platformie.

Ryzyko, że zaśniemy, jest wysokie, kiedy leżymy wygodnie w ciepłym łóżku i oglądamy film na laptopie czy telefonie. Netflix testuje właśnie nową funkcję, która miałaby polegać na automatycznym wyłączeniu się filmu po danym czasie.

Zdjęcie Nowa funkcja na Netflix. Czy spodoba się użytkownikom? #3

Timer jako rozwiązanie 

Timer ustawiony na określony czas spowodowałby automatyczne wyłączenie się seansu. Użytkownik byłby w stanie zaplanować, po jakim czasie aplikacja ma się sama wyłączyć. Według serwisu funkcja ta dałaby użytkownikom większą kontrolę nad emitowaniem filmu czy serialu. Po uruchomieniu seansu w prawym, górnym rogu telefonu pojawia się ikona zegara.

Po naciśnięciu jej można wybrać, po jakim czasie odtwarzanie ma się automatycznie zakończyć. Do wyboru jest zakończenie odtwarzania po 15, 30 lub 45 minutach. Jak na razie funkcja ta jest dostępna tylko w wersji mobilnej, czyli na aplikacji Netlix w telefonie. Dodatkowo korzystać z niej mogą tylko użytkownicy dorośli. Timer jak na razie jest w fazie testów, jednak jeśli opcja ta spodoba się użytkownikom, to zostanie udostępniona pozostałym widzom.