Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę!

Patrycja

Newsy

21.12.2020 13:33

Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę!

Święta Bożego Narodzenia już za moment, a Ty wciąż zastanawiasz się, co dać najbliższym w prezencie? Wybór podarunku dla bliskiej osoby nie jest prostym zadaniem. Dowiedz się, jakich prezentów nie wypada kupować pod choinkę. Nigdy ich nie wybieraj!

Zdjęcie Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę! #1

Tych prezentów nigdy nie dawaj bliskim pod choinkę!

Zwierzę

Podarowanie komuś zwierzęcia pod choinkę jest bardzo złym pomysłem. Zwierzę to żywa istota, a nie zabawka. Nie powinniśmy wręczać takiego prezentu nikomu, zwłaszcza w ramach niespodzianki. Nie wiemy, czy obdarowana osoba sobie tego życzy i sprosta opiece nad zwierzęciem. Wiele zwierząt po świętach jest porzucanych lub oddawanych do schroniska. To bardzo nieodpowiedzialny i nieprzemyślany prezent.

Zdjęcie Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę! #2

Pieniądze

Eksperci jednogłośnie mówią, że dawanie pieniędzy w prezencie świątecznym nie jest zalecane przez savoir-vivre. Taki podarek może być źle odebrany przez bliskie osoby. Pieniądze możemy podarować komuś, tylko jeśli wiemy, że zbiera na konkretny cel lub wyraźnie sobie ich zażyczył.

Bon na zakupy

Bon na zakupy do konkretnego sklepu nie jest najlepszym pomysłem. Taki prezent może okazać się nietrafiony, zwłaszcza jeśli nie wiemy, czy dana osoba lubi wybrany przez nas sklep. Kartę podarunkową możemy sprezentować bliskim, tylko w wypadku, gdy wiemy, że lubią konkretną markę.

Zdjęcie Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę! #3

Prezent przechodni

Prezent, który sama od kogoś dostałaś, ale Ci się nie spodobał i przekazujesz go dalej, to nietrafiony pomysł. Najgorzej jeśli powędruje z powrotem do rąk pierwotnego właściciela- wpadka gwarantowana! Jeśli koniecznie chcesz się pozbyć takiego podarunku i dać go komuś innemu, upewnij się, że nie znajduje się na nim dedykacja specjalnie dla Ciebie. Koniecznie też zapakuj go w nowe opakowanie.

Buty

Istnieje przesąd, zgodnie z którym podarowanie komuś w prezencie butów, może sprawić, że ta osoba szybko od nas odejdzie. Lepiej nie obdarowywać bliskich butami, ponieważ może im się to źle skojarzyć.

Zdjęcie Tych prezentów nie wypada kupować pod choinkę! #4

Krzyżyk

Krzyżyk jako zawieszka do łańcuszka to także nie najlepszy wybór. Niektórzy wierzą, że jeśli obdarujemy kogoś krzyżem to zrzucimy na niego wielki ciężar i masę problemów. Życzymy mu wszystkiego, co najgorsze i wykreślmy ze swojego życia. Zwłaszcza osobom przesądnym, nie spodoba się taki prezent. Jeśli chcesz podarować komuś biżuterię, zdecyduj się na zawieszkę o innym kształcie.