Lifestyle

Urodziny Radia Maryja. “Wszyscy powinni trafić na kwarantannę”?

Agnieszka

Dec. 6, 2020, 9:52 p.m.

Urodziny Radia Maryja. “Wszyscy powinni trafić na kwarantannę”?

Kilka dni temu odbyły się uroczyste urodziny Radia Maryja. W tym roku sytuacja jest jednak całkiem inna. Mamy bowiem ogromny problem z pandemią koronawirusa, którą ciężko opanować. Nie dziwi więc fakt, że duża część opinii publicznej oburzyła się widząc zdjęcia z imprezy urodzinowej Radia Maryja.

Zdjęcie Urodziny Radia Maryja. “Wszyscy powinni trafić na kwarantannę”? #1

Obostrzenia w kościołach

Nowe przepisy prawa jasno wytyczają zasady, na jakich mają odbywać się uroczystości. Wedle rozporządzenia osoby uczestniczące mają obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zakaz gromadzenia się powyżej pięciu osób.

Jeśli ktoś chciałby zakwalifikować tę uroczystość jako wydarzenie religijne, to i tak prawo zostałoby złamane. Przypomnijmy, że obecnie na mszy może uczestniczyć 1 osoba na 15 mkw. Uczestnicy nie zachowywali również koniecznych dwóch metrów odstępu.

Dr Paweł Grzesiowski: “Wszyscy powinni trafić na kwarantannę”

W rozmowie z Onet.pl dr Grzesiowski jasno wskazuje na fakt, że podczas mszy z okazji urodzin Radia Maryja złamany został szereg obostrzeń, za które powinni trafić na kwarantannę.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest zagrożenie epidemiczne i tak to powinno być traktowane. Teraz należałoby wszystkich tych ludzi wysłać na przymusową kwarantannę, skoro złamali zasady - ocenia dr Grzesiowski.

- Tutaj złamano prawo. Powinien usiąść prawnik i krok po kroku powiedzieć, które artykuły rozporządzeń zostały złamane. [...] Teraz należałoby wszystkich tych ludzi wysłać na przymusową kwarantannę, skoro złamali zasady. Nie ma znaczenia, czy to są księża, politycy, czy impreza domowa. Mamy jasne przepisy - dodaje dr Paweł Grzesiowski.

Do sprawy odniosła się również posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która jest z Torunia.

Zdjęcie Urodziny Radia Maryja. “Wszyscy powinni trafić na kwarantannę”? #2
Źródło:Twitter

Na swoim Twitterze znajduje postanowiła udostępnić kilka zdjęć z telewizji Trwam, na których uwiecznione jest wydarzenie z urodzin Radia Maryja. Zdjęcia opatrzyła opisem, w którym informuje, że postanowiła złożyć zawiadomienie do prokuratury w związku z łamaniem obowiązujących obostrzeń.

"W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń." - pisze posłanka Scheuring-Wielgus na Twitterze.