6 kosmetyków, na które nie warto wydawać pieniędzy!

6 kosmetyków, na które nie warto wydawać pieniędzy!

Dbanie o wygląd zewnętrzny dla wielu osób jest bardzo ważny. Czasami jednak przepłacamy za kosmetyki, a nawet kupujemy produkty zupełnie bezużyteczne. Których kosmetyków nie warto więc stosować?

Krem do golenia

Zdjęcie 6 kosmetyków, na które nie warto wydawać pieniędzy! #1

Krem do golenia dla kobiet z łatwością zastąpisz odrobiną zwykłej odżywki do włosów! Nie ma więc potrzeby przepłacać za pianki, czy kremy do golenia, które zazwyczaj kosztują więcej, niż są warte.

Krem do szyi

Pielęgnacja szyi jest bardzo ważna. Wiele osób twierdzi, że nawet ważniejsza, niż pielęgnacja cery. Jednak nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na osoby krem do skóry szyi. Z powodzeniem możesz stosować po prostu krem, który nakładasz na twarz.

Mgiełki nawilżające

Jeśli stosujesz mgiełki nawilżające to wiesz, że skóra po nich jest nawilżona przez chwilę, a potem wraca do swojego pierwotnego stanu. Mgiełki zawierają bowiem dużo wody, która wręcz wyciąga wilgoć ze skóry. Lepiej postawić na dobry, nawilżający krem.

Filtry słoneczne powyżej 50

Kremy i balsamy z filtrami UV są konieczne, jeśli chcemy ochronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Często jednak przepłacamy za nie, ponieważ nie wiemy, że krem z filtrem 100 działa praktycznie tak samo, jak krem z filtrem 50.

Zdjęcie 6 kosmetyków, na które nie warto wydawać pieniędzy! #2

Top coat

Trwałość lakieru do paznokci zależy przede wszystkim od jakości samego lakieru, a nie od tego, czy zabezpieczymy go dodatkową warstwą. Żaden top coat nie polepszy trwałości manicure, jeśli lakier bazowy będzie słabej jakości.

Kremy do paznokci

Pielęgnacja paznokci od zewnątrz nie jest skuteczna. Wygląd i zdrowie paznokci zależy przede wszystkim od sposobu odżywiania. Lepiej więc już kupić dobre suplementy diety wzmacniające paznokcie, niż kolejny krem.

Agnieszka

Polecane