Ptasie fototapety – przepis na oryginalną dekorację wnętrza

Ptasie fototapety – przepis na oryginalną dekorację wnętrza

Mieszkanie możemy ozdobić na wiele różnych sposobów. Im bardziej oryginalne rozwiązanie wybierzemy, tym większa szansa na aranżację, która będzie niepowtarzalna. By wystrój nieco uskrzydlić i dodać mu kolorów, ekspert z Myloview postawił na bardzo efektowne fototapety. Ptaki zadomowią się w naszym wnętrzu, nadając mu całkiem nowej jakości.

Spiesząc z odpowiedzią na pytanie, dlaczego akurat taką ozdobą warto się zainteresować, oddajemy głos ekspertowi od aranżacji wnętrz, który specjalnie dla nas przygotował zebrane poniżej dekoracyjne pomysły:

Wizerunki zwierząt w postaci plakatów, obrazów czy fototapet to dobry sposób na to, by wprowadzić do mieszkania element natury. Ptasie sylwetki – rodzimych lub egzotycznych gatunków – ożywią przestrzeń i staną się naprawdę ciekawym elementem wystroju. W zależności od tego, na jaki styl aranżacyjny postawiliśmy, możemy wybrać fotografie tropikalnych papug, ryciny w duchu retro czy minimalistyczne kompozycje.

Pomysłów nam z pewnością nie zabraknie, a gdy poznamy dekoracyjne możliwości, jakie mamy w zasięgu ręki, z przyjemnością przeprowadzimy metamorfozę mieszkania za pomocą fototapety. Ptaki wzniosą nasz wystrój na całkiem nowy poziom.

Natura w nowoczesnej odsłonie

Świat przyrody większości z nas może się kojarzyć z bujną roślinnością i gatunkami zwierząt o rozmaitym umaszczeniu bądź upierzeniu. Dlatego miłośnicy nowoczesnych i oszczędnych stylizacji mogą uważać, że w ich wnętrzu fototapeta z wizerunkiem ptaków się nie sprawdzi. Tymczasem wystarczy, że znajdziemy odpowiednie przedstawienie – efektowne, ale minimalistyczne w wyrazie. Znakomitym rozwiązaniem są wzory utrzymane w duchu line art. Wizerunek ptaka stworzony za pomocą prostego rysunku stanie się idealnym uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji w duchu „mniej znaczy więcej”. – powiedział nam ekspert.

Taka fototapeta sprawdzi się nie tylko w salonie i sypialni. To także świetne rozwiązanie, gdy w sposób dyskretny chcemy ozdobić na przykład domowe biuro, ale także kuchnię czy łazienkę, które do tej pory nie odznaczały się niczym charakterystycznym.

Kolorowe ptaki w wystroju

Zdjęcie Ptasie fototapety – przepis na oryginalną dekorację wnętrza #1
Źródło:https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/zwierzeta/ptaki/

By dotychczasowy wygląd mieszkania zmienił się o 180 stopni, wprowadźmy do przestrzeni kolorowe, egzotyczne akcenty. To znakomity przepis na to, by nasze otoczenie nabrało wakacyjnego i beztroskiego charakteru bez względu na porę roku. Być może wielu z nas wydaje się, że tropikalne motywy nie mogą się prezentować elegancko ani stylowo. Tymczasem ekspert z Myloview wybrał dla nas rozwiązanie, które może się pojawić zarówno w wystroju glamour, jak i boho. Są to wizerunki niebieskich pawi o zachwycających ogonach, skrywających się wśród zielonych liści. Oddajmy głos ekspertowi:

Taki wzór, choć jest wyrazisty, ma w sobie jednak coś delikatnego i kojącego – z pewnością za sprawą kolorystyki – dzięki czemu nie musimy się obawiać, że pokój stanie się zbyt krzykliwy. Nie tylko w salonie może się pojawić taka fototapeta. Ptaki do sypialni okażą się świetnym rozwiązaniem, by zapewnić nam pogodny poranek.

Urokliwy akcent w sypialni

Zdjęcie Ptasie fototapety – przepis na oryginalną dekorację wnętrza #2
Źródło:https://myloview.pl/

Warto powiedzieć, że ścienna dekoracja wcale nie musi zdominować przestrzeni. Metamorfoza, jaką przeprowadzimy, może odświeżyć wygląd, ale bez wywracania wszystkiego do góry nogami. Jeśli lubimy dotychczasowy wystrój i szukamy sposobu na to, by urozmaicić pomieszczenie, rozwiązaniem jest oszczędna w wyrazie fototapeta. Ptaki na drzewie – kilka małych wróbli siedzących na gałązce – sprawią, że sypialnia stanie się w mgnieniu oka bardziej przytulna i miła dla oka. Może to być fotografia, ale świetnie sprawdzi się także minimalistyczny w wyrazie rysunek z ciemnymi sylwetkami na jasnym tle.

Taką kompozycję warto umieścić na ścianie nad wezgłowiem łóżka. Jest to rozwiązanie idealne, by przestrzeń nabrała bardziej nastrojowego charakteru. Jej zaletą jest to, że sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i romantycznym wystroju, w stylu skandynawskim i urban jungle. – powiedział nam ekspert.

Ilustracja w duchu vintage

Zdjęcie Ptasie fototapety – przepis na oryginalną dekorację wnętrza #3
Źródło:https://myloview.pl/

Od kilku już sezonów dużą popularnością cieszy się estetyka retro. Jeśli więc wprowadziliśmy do naszego mieszkania dodatki czy meble wywodzące się z minionych dekad, taki wystrój możemy uzupełnić odpowiednią fototapetą. Ścienna dekoracja przedstawiająca przyrodniczą rycinę będzie strzałem w dziesiątkę. Ukazany w ten sposób wizerunek egzotycznego bądź dzikiego ptaka pozwoli nam wyczarować jeszcze efektowniejszą przestrzeń. W łazience doskonale sprawdzi się wodny gatunek – łabędź lub flaming – z kolei w salonie elegancki bażant. – powiedział nam ekspert z Myloview.pl.

Warto, by takie przedstawienie stało się główną dominantą w pomieszczeniu. By nic nie zakłócało jego prezencji, zrezygnujmy z innych ściennych ozdób i pozwólmy mu grać pierwsze skrzypce.

Dekorując mieszkanie, pozwólmy sobie na to, by rozwinąć skrzydła fantazji i pomysłowości. Tylko wtedy uda nam się stworzyć aranżację o niepowtarzalnym charakterze. Zaprośmy pod swój dach przepiękne ptaki i cieszmy się stylizacją, która nie ma sobie równych.

Agnieszka

true

Polecane