Obrazy z dmuchawcami - ulotne piękno uchwycone na płótnie

Obrazy z dmuchawcami - ulotne piękno uchwycone na płótnie

Świat przyrody jest piękny niezależnie od skali. Gdy zawędrujemy nad wielki wodospad, znajdziemy się w środku olbrzymiego lasu, czy staniemy na szczycie wysokiej góry - natura zdumiewa nas swym ogromem. Nie mniej zachwycające potrafią być jednak motywy powszednie, które zdarza nam się mijać każdego dnia. Z pewnością należą do nich kojarzące się z łąkami dmuchawce. Ich wizerunki trafiły na różnego rodzaju dekoracje, a więc także na obraz. Dmuchawce mogą być na nim przedstawione zarówno w formie utrzymanych w różnych estetykach ilustracji, jak i zdjęć. Na temat zalet tych dekoracji oraz najciekawszych sposobów ich wykorzystania porozmawialiśmy z zaproszonym ekspertem z firmy Redro.

Zdjęcie Obrazy z dmuchawcami - ulotne piękno uchwycone na płótnie #1
Źródło:https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/dmuchawce/

Obraz z dmuchawcem - dekoracja wyjątkowa pod kątem estetyki

Znaczna część dekoracji inspirowanych przyrodą (a w szczególności kwiatami) to ozdoby stawiające właśnie na łagodną, delikatną estetykę. Wzory z dmuchawcami wyróżniają się jednak na ich tle szczególnie subtelną, ulotną atmosferą. Oczywiście przekłada się to bezpośrednio na aranżacyjne możliwości jakie oferują. Poprosiliśmy więc eksperta, aby polecił nam, w których sytuacjach najlepiej sprawdzi się ta wyjątkowa stylistyka obrazów z dmuchawcami.

- Opcji w tym zakresie jest naprawdę wiele. Przyglądnijmy się więc dokładniej kilku najciekawszym tropom aranżacyjnym. Przede wszystkim obrazy z dmuchawcami są ozdobami o dość uniwersalnym charakterze. Mógłbym więc odpowiedzieć, że “pasują wszędzie” ale w praktyce taka rada nie byłaby wiele warta. W pierwszej kolejności polecam je więc do dużych, salonów urządzonych klasycznie lub eklektycznie - inspirowanych więcej niż tylko jednym stylem. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, iż najlepsze efekty uzyskamy sięgając po duży obraz, który efektownie wyeksponujemy. Polecam zwłaszcza wzory bazujące na zdjęciach, na które nałożono odpowiednie filtry - ułatwi nam to dopasowanie takiej ozdoby do kolorystyki najbliższego otoczenia. Drugim pomieszczeniem, o którym

należy koniecznie wspomnieć w kontekście omawianych dekoracji, jest sypialnia. To wnętrze musi stanowić naszą personalną oazę spokoju - miejsce, w którym całą dobę panuje odprężająca, ułatwiająca relaks atmosfera. Do jej uzyskania potrzebne są odpowiednie, subtelne dekoracje - właśnie takie jak obrazy z dmuchawcami. Pośród wartych rozważenia propozycji wnętrz wymieniłbym jeszcze kuchnię. Do tego pomieszczenia doskonale pasują bowiem ozodby o spokojnym, uniwersalnym charakterze.

Zdjęcie drukowane na płótnie czy klasyczny obraz? Dmuchawce ukazane na różne sposoby

Zdjęcie Obrazy z dmuchawcami - ulotne piękno uchwycone na płótnie #2
Źródło:https://redro.pl/

Choć niemal wszystkie dmuchawce wyglądają bardzo podobnie, to jednak przedstawiające je obrazy są niezwykle różnorodne. Wynika to faktu, iż dekoracje te posługują się zarówno ilustracjami w różnych stylach, jak i fotografiami - kolorowymi i czarno-białymi. Poprosiliśmy więc eksperta o to, aby powiedział nam czym powinna kierować się osoba pragnąca wybrać spośród tylu możliwości najlepszy dla siebie obraz.

- Faktycznie w sytuacji gdy zdecydujemy się na obraz z dmuchawcem, czeka nas wybór spomiędzy naprawdę wielu ciekawych opcji. Generalna zasada mówi, iż fotografie zwykle lepiej sprawdzają się w ramach aranżacji nowoczesnych, a ilustracje - klasycznych. Ja traktowałbym ją jednak raczej jako luźną sugestie. Wielokrotnie doradzałem bowiem całkiem odwrotne rozwiązania. Dlatego też zawsze warto indywidualnie ocenić każdy wzór. Przykładowo do minimalistycznie urządzonego wnętrza świetnie pasować będą obrazy przedstawiające dmuchawce na prostych grafikach przypominających szkice. Ale równocześnie równie dobrze w takim otoczeniu sprawdzi się wzór wykorzystujący czarno-białą, artystyczną fotografię tych roślin. Analogicznie, poszukując ozdób bardziej barwnych, znajdziemy je zarówno pośród obrazów bazujących na zdjęciach, jak i rysunkach.

Pogodny obraz na ścianę - dmuchawce w pokoju dziecięcym

Zdjęcie Obrazy z dmuchawcami - ulotne piękno uchwycone na płótnie #3

Spokojne i subtelne dekoracje są zwykle chętnie stosowane podczas urządzania pokoju małego dziecka. Postanowiliśmy więc skorzystać z okazji i zapytać specjalistę, czy w tym wnętrzu (bez wątpienia szczególnym pod wieloma względami) dobrym pomysłem będzie sięgnięcie właśnie po obrazy z dmuchawcami. Oto co usłyszeliśmy w odpowiedzi.


- Tak, z pewnością jest to dobry pomysł. Warto jednak zauważyć, iż przypadku pokoju dziecięcego tym bardziej powinniśmy skupić się na znalezieniu wzorów o spokojnym charakterze. Przykładowo dynamiczne obrazy przedstawiające dmuchawce rozwiane przez wiatr, choć są niezwykle atrakcyjne i ciekawe, to jednak nie będą najlepszym wyborem w takim otoczeniu. Warto za to zwrócić uwagę na wzory rysunkowe, inspirowane estetyką pastelowych malunków, przypominających nieco ilustracje z książek z bajkami.

true

Polecane