Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku!

Patrycja

Zdrowie

18.11.2020 13:36

Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku!

Trądzik to bardzo powszechna choroba skóry, która dotyka aż 80% osób na różnych etapach życia. Jest nie tylko zmorą nastolatków, ale też dorosłych osób. Może być niezwykle uciążliwy i często bardzo ciężko jest się go pozbyć. Poznaj sposoby, dzięki którym skutecznie zwalczysz trądzik!

Zdjęcie Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku! #1

Te sposoby pomogą Ci pozbyć się trądziku!

Wizyta u dermatologa

Trądzik to nie tylko estetyczny problem. To uciążliwa i przewlekła choroby skóry, którą należy odpowiednio leczyć. Nie minie sam, dlatego jak tylko się pojawi, powinnaś udać się do dermatologa. Lekarz postawi diagnozę i ustali odpowiednie leczenie. Dzięki temu objawy zostaną zlikwidowane lub złagodzone i zmniejszy się ryzyko powikłań.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku! #2

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości, systematyczności i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Łagodny trądzik wystarczy leczyć preparatami o działaniu miejscowym. Najlepiej działają maści i kremy, które mają w składzie retinoidy, kwas azelainowy, nadtlenek benzoilu. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwzaskórnikowym, pomogą pozbyć się problemu. Trądzik w ciężkiej postaci wymaga leczenia antybiotykami i doustnymi retinoidami.

Odpowiednia pielęgnacja

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Konieczne będzie stosowanie preparatu do oczyszczania i mycia skóry w formie pianki lub żelu. Delikatnego płynu micelarnego, toniku lub hydrolatu oraz serum i kremu nawilżającego cerę. Sięgaj tylko po sprawdzone, bezpieczne dermokosmetyki i te polecane przez dermatologa.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku! #3

Co za dużo, to nie zdrowo

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, nie używaj zbyt wielu produktów, ani domowych maseczek i leków. To może pogorszyć stan Twojej cery. Unikaj częstego mycia twarzy, zwłaszcza mydłem zasadowym. Nie stosuj toników w których składzie znajduje się alkohol. Uważaj na peelingi i inne agresywne zabiegi, które mogą podrażnić Twoją cerę i zwiększyć stan zapalny.

Zdjęcie Dzięki tym sposobom pozbędziesz się trądziku! #4

Nie wyciskaj

Jeśli masz trądzik, to najgorsze co możesz zrobić, to rozdrapywanie, wyciskanie i dotykanie krost, grudek i zaskórników. Takie działania tylko dodatkowo podrażnią Twoją skórę i zwiększą stan zapalny. Oprócz tego może to doprowadzić do rozprzestrzeniania się zmian oraz powstawania nieestetycznych blizn i przebarwień. Musisz powstrzymać się przed ich samodzielnym wyciskaniem i rozdrapywaniem, choćby nie wiem jak Cię to korciło. Ostatecznie możesz udać się do doświadczonego kosmetologa, który dzięki profesjonalnym zabiegom, pomoże Ci je usunąć.