Jesienne dekoracje do ogrodu i nie tylko!

Jesienne dekoracje do ogrodu i nie tylko!

Wraz z nadejściem jesieni, więcej czasu spędzamy w domu lub w ogrodzie. Jest to więc świetny czas na to, aby dary jesieni przekuć w piękne dekoracje. Symbolami jesieni są dynie, liście, szyszki, jabłka i wrzosy. Sprawdź, jak z ich pomocą można w niezwykły sposób dodać uroku pomieszczeniom lub udekorować ogród, balkon i ganek.

Dekoracje jesienne do ogrodu

1. Biała dynia

Jesień słynie między innymi z dyni. Pomysł na udekorowanie ogrodu dynią może być jednak nieco inny. Biała dynia wygląda oryginalnie i pięknie komponuje się z białymi kwiatami i donicami w jasnych odcieniach.

2. Parasol z liści

Jesień to również czas opadających liści oraz deszczu. Warto połączyć ze sobą oba. Wystarczy, że pozbierasz ładne (nieuszkodzone) liście i okleisz nimi parasolkę.

3. Wrzosy

Nasz ogród, balkon, czy wejście do domu warto również ozdobić wrzosami. Ich piękny kolor relaksuje i wprowadza przyjemny nastrój.

4. Jabłka

Nie można zapominać o tym, że symbolem jesieni są również jabłka. Jeśli nie chcesz marnować jadalnych owoców, wyszukaj w sieci sztuczne jabłka. Posłużą Ci przez następne lata do robienia pięknych dekoracji.

5. Pnie i szyszki

Ogród lub wejście do domu warto ozdobić również za pomocą pni. Nie zapominajmy, że szyszki również są symbolem jesieni. Warto więc połączyć jedno z drugim.

6.Klasyczna dynia

Najbardziej charakterystycznym symbolem jesieni jest jednak dynia. Ten owoc doskonale nadaje się do wykorzystania jako piękna ozdoba ogrodu lub balkonu. Można ją wykorzystać na wiele sposobów: w połączeniu ze świecami, światełkami, roślinami, szyszkami czy wieńcami. Poniżej znajdziecie kilka świetnych pomysłów na użycie dyni do dekoracji.

Dekoracje jesienne do domu

7. Drewno i dynie

Z niewielkiego pnia uda się zrobić piękny świecznik. Wystarczy zrobić w nim dziurki na tyle duże, aby zmieścić w nim podgrzewacze, Całość można ozdobić niewielkimi dyniami.

8. Dyniowe świece

Małe dynie można wyżłobić i tak jak w przypadku pnia, umieścić w nich świeczki.

9. Jesienne lampki

W ten sposób uzyskasz jesienne lampki. Wystarczy okleić słoiki liśćmi, a w środku umieścić podgrzewać i gotowe!

10. Mini dynie

Jeśli masz w domu szklany pojemnik, umieść w nim mini dynie. Efekt będzie jeszcze piękniejszy, jeśli do środka włożysz też mini światełka ledowe.

11. Wazon z dyni

Dynia może zostać wykorzystana jako wazon!

Agnieszka

Polecane