Prosty sposób na fale! Wystarczy stary t-shirt i odżywkę do włosów!

Katarzyna

Uroda

Oct. 15, 2020, 7:19 p.m.

Prosty sposób na fale! Wystarczy stary t-shirt i odżywkę do włosów!

Zadbane włosy i pięknie ułożona fryzura to atut każdej kobiety. Każda z nas chce, aby włosy dobrze wyglądały i elegancko się układały. Dlatego też chodzimy do czasu do, czasu do fryzjera, podcinamy końcówki czy fundujemy im odżywki lub maski. Nie każde włosy dają się jednak ułożyć, dlatego stosujemy różne metody, aby je okiełznać.


Zdjęcie Prosty sposób na fale jak salonu fryzjerskiego! Wystarczy stary t-shirt i odżywkę do włosów! #1

Różne gusta

Wśród panów można znaleźć fanów zarówno prostych, jak i kręconych włosów. Łatwiej jednak jest włosy wyprostować niż stworzyć z nich lekkie i ponętne fale. Każda z nas na pewno próbowała przeróżnych sposobów na uzyskanie fal na włosach. Mowa tu o zawijaniu włosów na wałki czy trwałej ondulacji.

Niestety każda z tych metod wymaga czasu, a efekt nie zawsze jest taki, jakbyśmy chciały. Czasami skręt jest zbyt mocny, a lekkie sprostowanie włosów burzy cały efekt. Zdarza się, że fale utrzymują się bardzo krótko na włosach, przez co po jakimś czasie przestają wyglądać już tak pięknie.

Kosmetyki i urządzenia

Dziś możemy jednak korzystać z nowoczesnych urządzeń takich jak prostownica czy lokówka oraz kosmetyków, które utrwalą fryzurę. Niestety częste ich używanie powoduje, że włosy się niszczą, a najbardziej ich końcówki, które stają się kruche i łamliwe. Jeśli więc często będziemy po nie sięgać, to nasze włosy bardzo to odczują. Poza tym takie zabiegi potrzebują też naszego czasu i uwagi, więc nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić.

Sposób tkwi w prostocie

Mówi się że najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze i w tym wypadku jest to prawda. Zamiast poświęcać czas na kręcenie każdego pasma włosów lokówką, lepiej jest zakręcić wszystkie włosy w tym samym czasie. Do wyczarowania pięknych loków jak z salonu fryzjerskiego nie potrzebujemy lokówki, wałków czy masy kosmetyków. Według Donay White wystarczy tylko odżywka do włosów oraz stary t-shirt.

Zdjęcie Prosty sposób na fale jak salonu fryzjerskiego! Wystarczy stary t-shirt i odżywkę do włosów! #2
Sposób na kręcone włosy

Sposób na piękne fale zrobione dzięki t-shirtowi jest już znany od jakiegoś czasu, jednak nie każdy go wykorzystuje. Metoda ta jest banalnie prosta, dzięki czemu zaoszczędzi nasz czas. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek i będziemy cieszyć się pięknymi falami. Aby je „wyczarować” wystarczy tylko:


1) umyć włosy jak zawsze i nanieść na nie odżywkę, maskę lub inny nawilżający kosmetyk, którego nie trzeba spłukiwać,
2) dokładnie je rozczesać, żeby nie było kołtunów czy poskręcanych pasm,
3) na łóżku należy rozłożyć starą koszulkę, tak aby była skierowana przodem do nas,
4) pochylamy głowę i „układamy” włosy na koszulce,
5) dół koszulki zawiązujemy na karku, a jej resztą przykrywamy głowę i tworzymy po bokach coś na kształt uszu, które zawiązujemy na czole.


Taki turban możemy nosić na głowie przez kilka godzin, jeśli chcemy, aby skręt włosów był lekki lub nawet pójść w nim spać, gdy naszym celem są wyraźniejsze fale.


Filmik instruktażowy od Donay White znajdziecie

.