Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni

Patrycja
Dom
19.10.2020 13:27
Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni

Pleśń, która pojawia się w naszych domach wywołana jest dużą wilgotnością powietrza i brakiem odpowiedniej wentylacji. Jest nie tylko problemem estetycznym, ale może też być niebezpieczna dla zdrowia. Poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni.

Zdjęcie Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni #1

Pleśń- uciążliwy i groźny problem

Pleśń w domu to często nawracający i uciążliwy problem. Jest nieestetyczna i stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Wdychanie zarodków pleśni może powodować wiele zdrowotnych konsekwencji. Prowadzi do infekcji dróg oddechowych, złego samopoczucia, bólów mięśni, a nawet alergii i astmy.

Dowiedz się, jak skutecznie poradzić sobie z pozbyciem się pleśni w domu. Poznaj domowe i sprawdzone metody!

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni

Ocet

Ocet świetnie sobie poradzi z tym problemem. Badania wykazują, że zabija aż 82% zarodników pleśni, bakterii i wirusów. Jeśli na Twojej ścianie pojawiłam się pleśń, przelej ocet do butelki z atomizerem i obficie spryskaj to miejsce. Po kilku godzinach, usuń pozostałości wilgotną ścierką. Po problemie nie powinno być śladu.

Zdjęcie Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni #2

Woda utleniona

Równie skutecznie z pleśnią poradzi sobie woda utleniona. Wystarczy, że spryskasz miejsce, gdzie się pojawiła wodą utlenioną o stężeniu 3%. Dzięki jej grzybobójczym właściwościom, już po kilku godzinach pleśń powinna zniknąć.

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia ma szerokie zastosowanie w kuchni i całym gospodarstwie domowym. Dobrze poradzi sobie też z usunięciem pleśni ze ścian, sufitów i innych powierzchni. 3 łyżki proszku do pieczenia, zalej łyżką wody i łyżką octu. Tak powstałą pastę wymieszaj i nałóż na powierzchnię z pleśnią.

Pozwól jej wsiąknąć w ścianę, następnie zdrap pleśń i przetrzyj miejsce mokrą ściereczką. Dzięki właściwościom dezynfekującym pasty, szybko pozbędziesz się problemu.

Zdjęcie Sprawdzone sposoby na pozbycie się pleśni #3

Cytrusy

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się pleśni, jest domowy płyn z wyciągiem z cytrusów. Najlepszy do tego będzie ekstrakt z pestek grejpfrutów, który możesz kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub supermarkecie. 30 kropli ekstraktu zmieszaj z 200 ml letniej wody i przelej do butelki z atomizerem.

Spryskaj miejsce, w którym pojawiła się pleśń i pozostaw na kilka godzin, aż się wchłonie. Następnie przetrzyj powierzchnię suchą ściereczką i gotowe!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną