Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą

Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą

Początki każdego związku są zawsze nieśmiałe, szalone i ekscytujące. Spędzając z drugą osobą coraz więcej czasu, dostrzegamy nie tylko jej zalety ale również i wady, a ma je praktycznie każdy z nas. Warto jednak w pewnym momencie zastanowić się, czy nie ma ich zbyt dużo. Każdy z nas ma wady, które nasza druga połówka powinna zaakceptować. W związku obie strony powinny się szanować, wspierać, ufać sobie i być dla siebie podporą. Niestety nie zawsze tak jest.

Zdjęcie Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą #1

Wywyższanie się

W niektórych związkach to facet chce „stać” na piedestale, a kobietę od siebie uzależnić. W niektórych związkach faktycznie im się to udaje, przez co kobieta ma strasznie zaniżone poczucie własnej wartości. Poniżej znajdziecie kilka męskich zachowań, które dobitnie świadczą, że partner zaniża nasze poczucie wartości. Jeśli coś wyda się nam znajome, wtedy należy mocno się zastanowić, czy nadal warto trwać w destrukcyjnym związku.


Całkowita kontrola

W normalnym związku pary podejmują decyzje razem, dyskutują nad ważnymi sprawami i w końcu dochodzą do kompromisu. Związek, który opiera się tylko na zdaniu faceta i tym, co on sam chce, nie jest zdrowy. Jeśli podejmuje on decyzje samodzielnie, bez żadnych konsultacji to oznacza, że kobieta nie jest na tyle ważna, aby jej wysłuchać i poznać jej zdanie. Taki związek sprawia, że partnerka nie ufa swojemu partnerowi i utwierdza się w przekonaniu, że nie ma nic mądrego do powiedzenia.

Poczucie winy

Każdy z nas popełnia błędy, jednak trzeba mieć odwagę i się do nich przyznać. Dzięki temu stajemy się mądrzejsi na przyszłość. Gdy facet zrzuca jednak całą winę za jego niepowodzenie na kobietę, to nie jest to zdrowa reakcja. Obarczanie winą partnerki powoduje, że nie czuje się ona bezpiecznie w takim związku, a przede wszystkim jej samoocena ulega obniżeniu.

Zdjęcie Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą #2


Demotywacja

Związek polega również na wspieraniu drugiej osoby w planach, celach czy marzeniach. Kochający partner cieszy się nawet z małych sukcesów swojej partnerki i wspiera ją w osiąganiu kolejnych. Jeśli natomiast umniejsza jej osiągnięciom i są one źródłem jego gniewu, to nie jest to normalna reakcja. Takie postępowanie powoduje, że satysfakcja znika, a pewność siebie kobiety zostaje zachwiana.


Pan i władca

Kolejnym objawem, który świadczy, że partner zaniża poczucie wartości partnerki, jest brak szacunku względem niej. Tym bardziej, jeśli uwidacznia się on na imprezach ze znajomymi. Wyśmiewanie się lub krytykowanie partnerki w towarzystwie innych jest przejawem wyższości partnera, który uważa się za lepszego. Takie zachowanie w mało elegancki sposób dowartościowuje partnera i obniża samoocenę partnerki.


Zasługiwanie na miłość

Ciągła potrzeba zdobywania uwagi partnera jest upokarzająca oraz pokazuje, jaki on ma do nas stosunek. Kochająca osoba z chęcią poświęca czas swojej drugiej połówce i chce z nią dzielić wolny czas. Jeśli kobieta musi zasłużyć na spędzanie czasu z partnerem, to nie jest to zdrowa relacja.

Aroganckie zachowanie

Żadna kobieta nie lubi, gdy jej facet flirtuje z inną kobietą. Jest to zachowanie nad wyraz aroganckie i wręcz „szczeniackie”. Nie należy nigdy takiego zachowania bronić czy tłumaczyć, ponieważ jest ono niekulturalne. Przez takie postępowanie kobieta czuje się mniej atrakcyjna i coraz bardziej zakompleksiona.

Zdjęcie Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą #3

Złota klatka

Jeśli związek, który nie przynosi nam radości, satysfakcji czy szczęścia, to nie powinniśmy w nim w ogóle trwać. Partner, który nas nie wspiera, a wręcz przeciwnie tylko obniża nasze poczucie wartości, nie jest wart naszego czasu. Trwanie w takim związku powoduje, że kobieta nie ufa już nawet samej sobie, ponieważ cały czas jest poniżana i lekceważona. Kochająca osoba dodaje nam skrzydeł, a nie zamyka w złotej klatce.

Zdjęcie Czy facet zaniża Twoje poczucie wartości? Poznaj 7 sygnałów, które o tym świadczą #4

Katarzyna

true

Polecane