Lifestyle

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google

Patrycja

Aug. 18, 2020, 2:37 p.m.

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google

Z okazji 15-lecia Google Maps w Polsce przyznano Złote Pinezki najlepszym atrakcjom turystycznym w naszym kraju. Dowiedz się, jakie miejsca zostały docenione!

Złote Pinezki zostały przyznane przez Google najciekawszym atrakcjom turystycznym w Polsce. Uhonorowano 16 miejsc w naszym kraju, po jednym w każdym województwie. Poznaj atrakcje turystyczne, które znajdują się na liście:

Zamek krzyżacki w Malborku

Zamek w Malborku przez 150 lat był siedzibą Zakonu Krzyżackiego, składa się z kompleksu trzech zamków, położonych nad Nogatem. Jest największym gotyckim zamkiem na świecie i jedną z najpotężniejszych twierdz średniowiecznej Europy. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zdobywca pierwszej Złotej Pinezki, przyznanej przez Google.

Zdjęcie Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google #1

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego w Szczecinie to wyjątkowe miejsce, z którego można podziwiać Odrę. To taras widokowy o długości 500 metrów i wysokości 19 metrów, położony w centrum miasta i otoczony przez wiele budynków użyteczności publicznej. Wały stanowią popularny punkt spacerowy i ciekawą atrakcję turystyczną w województwie zachodniopomorskim.

Zdjęcie Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google #2

Zamek Krzyżtopór

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe w województwie świętokrzyskim, to największa budowla pałacowa w Europie, przed powstaniem Wersalu. Siedziba rodu magnackiego Ossolińskich wybudowana w typie palazzo in fortezza, łącząca komfort arystokracji z funkcją twierdzy obronnej.

Zdjęcie Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google #3

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu ze wzgórzem wawelskim to jedno z najważniejszych miejsc historycznych w Polsce. Od wczesnego średniowiecza siedziba polskich władców i symbol państwowości. Co roku odwiedzają go miliony turystów, którzy mają szansę podziwiać królewskie komnaty i zgromadzone wewnątrz zbiory muzealne.

Zdjęcie Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google #4

Pasaż Róży

Pasaż Róży położony przy ulicy Piotrowskiej 3 w Łodzi, to wyjątkowa instalacja artystyczna. Ściany pasażu wyłożone są milionami lusterek, które tworzą niesamowitą mozaikę. To kolejna z polskich atrakcji turystycznych, nagrodzona przez Google.

Afrykarium

Kolejną atrakcją turystyczną uhonorowaną przez Google, jest Afrykarium we wrocławskim zoo. To pierwsze oceanarium w Polsce, prezentujące środowisko wodne Afryki. W 21 basenach i akwariach znajduje się 350 gatunków ryb. To bardzo popularne miejsce na mapie Wrocławia, odwiedzane przez tysiące gości.

Zdjęcie Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce według Google #5