Trend lata: farbowanie włosów bibułą! Super trik na wakacje.

Patrycja

Uroda

31.07.2020 18:06

Trend lata: farbowanie włosów bibułą! Super trik na wakacje.

Farbowanie włosów bibułą to bardzo popularna metoda koloryzacji włosów i prosty sposób na odświeżenie fryzury. Dowiedz się jak w łatwy sposób, krok po kroku, zafarbować włosy bibułą.

Zdjęcie Trend lata: farbowanie włosów bibułą! #1

Nowy trend lata

Farbowanie włosów bibułą jest bardzo popularne, zwłaszcza latem, gdy mamy ochotę zaszaleć i zmienić swoją fryzurę. To prosty, skuteczny i tani sposób na odmienienie swojego wizerunku. Efekt zabiegu jest krótkotrwały, dlatego wakacje to idealny czas, aby to zrobić! Koloryzacja bibułą jest o wiele szybsza i mniej inwazyjna, niż farbowanie włosów w tradycyjny sposób. Mamy do wyboru mnóstwo kolorów bibuły, jest tania i można ją kupić niemal w każdym sklepie.

Zdjęcie Trend lata: farbowanie włosów bibułą! #2

Poznaj skuteczne metody na zafarbowanie włosów bibułą!

Za pomocą bibuły możemy zafarbować całe włosy, pojedyncze pasma lub tylko końcówki. Efekt będzie najlepszy na jasnych lub przesuszonych włosach. Jeśli chcemy zafarbować włosy, koniecznie wybierzmy bibułę w mocnym, ciemnym kolorze. Zawiera najwięcej pigmentu, dzięki czemu efekt będzie bardziej wyrazisty. Najlepiej wybrać bibułę w kolorze czerwonym, fioletowym, granatowym, różowym lub zielonym. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Pamiętaj, że bibuła poza włosami, zafarbuje także nasze dłonie, więc przed zabiegiem koniecznie załóż rękawiczki.

Zdjęcie Trend lata: farbowanie włosów bibułą! #3

Farbowanie włosów bibułą- krok po kroku

  1. Bibułę potnij na kawałki o takiej samej szerokości. Będziesz owijała nimi pasma włosów. Możesz użyć bibuły w jednym kolorze lub stworzyć różnokolorowe pasemka na całej głowie.
  2. Lekko zmocz bibułę w wodzie i szybko owiń nią suche włosy. Zrób to, zanim zdąży wyschnąć.
  3. Pozostaw bibułę na włosach na 15-20 minut, a następnie delikatnie ją zdejmij.
  4. Wysusz włosy i ciesz się nową, modną fryzurą!

    Zdjęcie Trend lata: farbowanie włosów bibułą! #4


Jak długo trzyma się kolor?

Niestety kolor zazwyczaj wypłukuje się już po pierwszym myciu. Czasem barwnik wnika głębiej w strukturę włosa i możemy cieszyć się nową fryzurą około tygodnia. Nie bój się eksperymentować, wakacje to idealny czas na to, by stworzyć oryginalną, nową fryzurę za pomocą bibuły!

Zdjęcie Trend lata: farbowanie włosów bibułą! #5