Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać!

Emila
Newsy
30.07.2020 13:22
Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać!

Wakacje w Grecji wywołują wiele emocji i radości, a więc nie zawsze zastanawiamy się, co warto tam zakupić jako pamiątka. Grecja znana jest z wielu wyjątkowych miejsc i produktów, które nie zawsze możemy znaleźć w polskich sklepach, szczególnie z taką samą jakością. Jeśli zatem szykujesz się na wyjazd do tego państwa, to przygotuj sobie spis rzeczy, które warto ze sobą zabrać przy powrocie!

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #1

Wyroby z drewna oliwnego

Przedmioty robione z drewna oliwnego są bardzo pożądane w Grecji dzięki swojej miękkości, wyglądowi, lekkiego i przyjemnego zapachu oraz nie przetrzymują zapachu innych produktów (na przykład jedzenia). W porównaniu do Polski przedmioty te są lepiej dostępne w Grecji, jednakże pod względem ceny wiele się nie różnią. Można znaleźć nie tylko figurki lub inne akcesoria, ale również przedmioty kuchenne – łyżki, miski, deski itp. Z pewnością nie pożałujesz takiego zakupu!

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #2

Ouzo

Jest to kolejny znany alkohol zaraz po rakii. Podaje się go z wodą lub lodem. Ouzo jest dostępne niemalże wszędzie, jako że podawane jest przy każdej możliwej okazji. W przypadku rakii, jeśli smak nie jest twoim ulubionym, warto spróbować rakomelo, które jest podawane na ciepło w miodzie.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #3

Feta

Nie da się pojechać do Grecji i nie spróbować tego, z czego Grecja słynie. Feta jest obowiązkowym produktem, które należy spróbować i zabrać ze sobą z powrotem do domu. Jakościowo jest zupełnie inna od tej, której możemy znaleźć w polskich sklepach. Powód tego jest taki, że feta została zastrzeżonym produktem i tylko w Grecji możemy dostać prawdziwą fetę. Można ją jeść w wielu wersjach – z pomidorem, oliwą i oregano, w naleśnikach. Wszystko zależy od tego, w jakiej formie najbardziej ci smakuje.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #4

Oliwa z oliwek

Produkt łatwo dostępny w polskich sklepach, jednakże nikt nie może zaprzeczyć, że jakość oliwy z oliwek w Grecji jest na wyższym poziomie. Warto zatem zaopatrzyć się w jedną butelkę oliwy z oliwek, aby móc cieszyć się zupełnie innym smakiem dań. Można wybrać czystą oliwę lub z dodatkami. Aby zakupić oliwę z oliwek naprawdę dobrej jakości, zwróć uwagę na kolor szkła i datę zabutelkowania. Wybierz taką, która jest najświeższa oraz kolor butelki ma ciemny.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #5

Kosmetyki do pielęgnacji

W Grecji większość kosmetyków do pielęgnacji zawiera oliwę z oliwek. To ten składnik jest kosmetycznym sekretem Greczynek. Bardzo łatwo można znaleźć mydło z oliwy z oliwek, które doskonale nawilża i regeneruje skórę. Kosztuje zaledwie kilka euro, także śmiało można pozwolić sobie na kilka kostek, które starczą nam na dłuższy czas jeszcze po powrocie do domu. Mydło idealnie nadaje się dla alergików oraz nie posiada dodatkowych zapachów. Jednym z najpopularniejszych marek mydła to „Papoutsanis”.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #6

Jogurt grecki

Grecy są również dumni ze swojego jogurtu greckiego, który jest dodatkowym składnikiem przy niejednym daniu. Najczęściej używany jest przy śniadaniach podawany wraz z miodem. Nie ma jednak przeszkód, aby również pojawił się przy deserze. Najważniejsze jednak, aby pamiętać o tym, żeby zabrać go do domu i cieszyć się prawdziwym greckim jogurtem.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #7

Kawa grecka

Kawa w Grecji również jest często spożywana, a więc istnieje tam wiele rodzajów, które idealnie nadają się do poszczególnych kaw. Wszystkie jednak mielone są w urządzeniu zwanym briki, które doskonale mieli ziarna kawy, dzięki czemu jest tak wyśmienita. Jeśli zatem marzy ci się niesamowita grecka kawa, to warto zakupić tą, która jest najczęściej polecana, czyli Loumidis. Dzięki temu z pewnością nacieszysz się wyjątkowym smakiem.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #8

Miód

Dla tych przyzwyczajonych do miodu pszczelego warto pokusić się o różne inne odmiany miodu. Najpopularniejszy jest tymiankowy, ale można dostać również miód wrzosowy czy kasztanowy. Takim miodem można polać swoje ulubione przekąski lub przygotować owoce w zalewie miodowej, które również są bardzo znanym deserem w Grecji.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #9

Skórzane sandały

Grecja słynie również z interesujących skórzanych wyrobów. Można tam znaleźć ciekawe fasony, a więc z pewnością każdemu przypadnie coś do gustu. Dużym zainteresowaniem cieszą się skórzane sandały, które swoimi wyjątkowymi greckimi wzorami zdecydowanie się wyróżniają, szczególnie poza granicami Grecji.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #10

Loukoumi

Jest to Grecki przysmak, który jest konieczny do spróbowania przez każdego turystę. Przysmak oryginalnie pochodzi z Turcji, jednakże przyjął się doskonale w Grecji i stał się podstawowym przysmakiem. Loukoumi to drobne kostki cukru wymieszane z sokami owocowymi. Sam przysmak zawiera ponad 99% cukru, a więc jest idealny dla miłośników słodkości. Najczęściej stanowi dodatek do kawy. Niektórzy mogą znać ten przysmak pod nazwą „Rachatłukum”.

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #11

Gąbki

Naturalne gąbki są lepszej jakości niż te sztuczne, które każdy z nas doskonale zna. Gąbki te są zdecydowanie miększe i trwalsze, a więc mogą służyć nam wiele lat. Z pewnością pokochasz ten rodzaj gąbek!

Zdjęcie Wyjeżdżasz na wakacje do Grecji? Sprawdź, co warto stamtąd zabrać! #12

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną