Kosmetyki do oczyszczania twarzy, czyli ABC zdrowej i pięknej cery

Ewelina
Uroda
23.07.2020 12:46
Kosmetyki do oczyszczania twarzy, czyli ABC zdrowej i pięknej cery

Kosmetyki do oczyszczania twarzy powinny stanowić podstawowe wyposażenie kosmetyczki każdej kobiety. Niestety, nierzadko ich rola oraz właściwości w codziennej pielęgnacji są niedoceniane, a często nawet pomijane. I jest to podstawowy błąd, bowiem tylko dokładnie oczyszczona skóra będzie zachwycać blaskiem i zdrowym wyglądem.

Dokładne oczyszczanie twarzy powinno być jedną z ważniejszych czynności wśród naszych rytuałów pielęgnacyjnych. Oczywiście profesjonalny makijaż może zdziałać cuda i przykryć wszystko, co chciałybyśmy zamaskować. Czy jednak nie lepiej poświęcić swojej skórze nieco uwagi i właściwie o nią zadbać? Nasza cera szybko nam się odwdzięczy, a z czasem może okazać się, że i makijaż będzie nam zupełnie zbędny. Tylko idealnie nawilżona skóra będzie prezentowała się pięknie i zdrowo,jednocześnie zachwycając sprężystością i aksamitną gładkością

Kosmetyki do oczyszczania twarzy – codzienna pielęgnacja to podstawa!

Kosmetyki do oczyszczania twarzy mają zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. By przyniosły pożądane efekty, muszą być stosowane regularnie. Demakijażu i oczyszczania nie należy też wykonywać w pośpiechu i wyłącznie powierzchownie. Tego rytuału nie można traktować po macoszemu i bagatelizować jego znaczenia. To czas dla nas, dla naszej cery, dla której oczyszczanie jest tak ważne, jak tlen dla człowieka.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak reaguje i zachowuje się Twoja skóra pod grubą warstwą makijażu? Oczywiście dobry make-up ukryje wszelkie oznaki cery z niedoskonałościami, jednak nie chodzi o to, by dobrze wyglądać w makijażu, ale bez niego. Podkłady, fluidy, bazy – nawet najlepsze kosmetyki są obciążeniem dla skóry. Właśnie dlatego po całym dniu jest tak złakniona kosmetyków oczyszczających.

Oczyszczanie skóry jest procesem, który przyniesie fenomenalne efekty w dłuższej perspektywie. Jeśli bagatelizujesz więc znaczenie codziennej pielęgnacji, prawdopodobnie nie wiesz, jak jest ona ważna. Wszelkie zanieczyszczenia pozostające na skórze są barierą, której nie przekroczą nawet najlepsze składniki aktywne zawarte w ekskluzywnych kremach. Zaniechanie podstawowych czynności pielęgnacyjnych w efekcie prowadzi do tego, że skóra jest pełna niedoskonałości: wyprysków, przebarwień, zaczerwienień, podrażnień. Staje się bardziej skłonna do powstawania zmarszczek, szybciej się starzeje, jest sucha, poszarzała i pozbawiona blasku. Czy w obliczu tej wyliczanki nie warto każdego dnia poświęcić swojej cerze kilkunastu minut?

Kosmetyki do oczyszczania twarzy – pielęgnacja krok po kroku

Kosmetyki do oczyszczania twarzy, choć wyglądają niepozornie, mają zbawienny wpływ na kondycję naszej cery. To niezwykle różnorodna grupa produktów, ale mają wspólny cel: precyzyjnie i dokładnie oczyścić skórę i przygotować ją do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Tak, dobrze rozumiesz! Demakijaż i oczyszczenie nie są jedyną czynnością, którą musisz wykonywać codziennie.

Pierwszym krokiem jest staranne usunięcie makijażu, na przykład za pomocą płynów do demakijażu, micelarnych bądź mleczek czy olejków. Wówczas, docierając w każdy zakamarek, pozbywamy się pozostałości kosmetyków kolorowych oraz wszelkich zanieczyszczeń, które zebrały się na naszej skórze w ciągu dnia. Minimum raz w tygodniu za pomocą peelingu warto usunąć obumarłe komórki. Tym samym wygładzimy skórę oraz pozbędziemy się nieestetycznie wyglądających suchych skórek.

Równie ważna jest tonizacja skóry, która dopełnia proces oczyszczania, ale też działa na nią kojąco po użyciu kosmetyków do oczyszczania twarzy. Przywraca prawidłowe pH skóry i świetnie przygotowuje ją do kolejnych czynności pielęgnacyjnych, a więc odżywiania i nawilżania – tak, o tym również nie można zapomnieć, jeśli chcemy zachwycać cerą bez ani grama makijażu!

FOT.2 Kosmetyki oczyszczające

Kosmetyki nawilżające i odżywiające również są jednymi z ważniejszych w damskiej kosmetyczce! Możemy postawić na maseczki do twarzy, które zazwyczaj zawierają skoncentrowaną dawkę substancji nawilżających oraz odżywczych. Po demakijażu i oczyszczeniu skóry oraz ewentualnym tonizowaniu, koniecznie (!) wklepmy w skórę krem, serum lub olejek. W nocy skóra regeneruje się najbardziej i efektywniej wchłania wszelkie składniki, które dostarczamy jej za pomocą wieczornej dawki odżywienia. Tylko idealnie nawilżona skóra będzie prezentowała się pięknie i zdrowo, jednocześnie zachwycając

Nie zapominajmy, że również rano nasza skóra powinna być odpowiednio oczyszczona. W ten sposób przygotujemy ją na kolejne wyzwania dnia codziennego i zapewnimy ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Przeczytaj więcej o micelarnym oczyszczaniu twarzy:

https://horex.pl/blog/micelarne-oczyszczanie-twarzy-jak-to-dziala/

Kosmetyki do oczyszczania twarzy – naturalne piękno prawdziwą ozdobą

Kosmetyki do oczyszczania twarzy muszą być włączone do codziennej pielęgnacji, jeśli zależy nam, by nasza skóra zachwycała zdrowym wyglądem, młodzieńczym blaskiem i kondycją. Mocne i „ciężkie” makijaże są passe, a coraz bardziej doceniana jest naturalna uroda, bez upiększających wspomagaczy. Pozostaje więc pytanie, które kosmetyki oczyszczające powinny zająć honorowe miejsce w naszej łazience?

Najbardziej popularne są prawdopodobnie płyny do demakijażu, które wnikają w głąb skóry i usuwają wszelkie zanieczyszczenia. Świetnie radzą sobie również z usunięciem kosmetyków wodoodpornych. Osoby z suchą skórą mogą sięgnąć po mleczka do demakijażu – mają tłustą konsystencję, dlatego świetnie przyciągają zabrudzenia, ale też nawilżają. Serca kobiet podbijają także płyny micelarne – w tym przypadku to mikrocząsteczki, czyli micele, skutecznie wchłaniają to, co zgromadziło się na skórze w ciągu dnia. Drogeryjne półki uginają się również pod ciężarem żeli do mycia twarzy, które są chętnie wybierane z uwagi na łatwość aplikacji i błyskawiczne efekty.

Tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, tak więc idealnym kosmetykiem do oczyszczania są olejki do mycia twarzy. Jeśli jeszcze ich nie wypróbowałaś, bądź nie wierzysz w ich skuteczność, pomyśl tylko o nieskazitelnej cerze Azjatek, dla których olejki myjące są wręcz świętością. Równie często sięgają po delikatne pianki do mycia twarzy, które mają aksamitną i lekką formułę.

Regularnie powinniśmy korzystać z peelingów, które usuwają martwy naskórek i wygładzają skórę. Zbawienne właściwości ma również tonik, który nie powinien być stawiany na równi z kosmetykami do oczyszczania twarzy. Tonik ma usunąć resztki makijażu i zanieczyszczeń, odświeżyć cerę, przywrócić prawidłowe pH skóry, a więc powinien być używany w końcowym etapie pielęgnacyjnym.

Sekret nieskazitelnej cery tkwi w wieloetapowym oczyszczaniu, które ma pobudzić skórę do odnowy i regeneracji, a także przygotować ją do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Kosmetyki do oczyszczania twarzy są niezbędne, jeśli chcemy możliwie najdłużej zachować młodzieńczy blask i witalność.

Jeśli jeszcze ich nie wypróbowałaś, bądź nie wierzysz w ich skuteczność, pomyśl tylko o nieskazitelnej cerze Azjatek, dla których olejki myjące są wręcz świętością. Równie często sięgają po delikatne pianki do mycia twarzy, które mają aksamitną i lekką formułę.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną