Jak ustalić idealną długość włosów? Użyj linijki i ołówka!


                    Jak ustalić idealną długość włosów? Użyj linijki i ołówka!
07Lip

Włosy to wizytówka każdej kobiety. Najlepiej, jeśli są lśniące, zadbane i zdrowe. Każda z nas poświęca na ich pielęgnację trochę czasu, aby ładnie wyglądały i się układały. Możemy je farbować, ścinać, rozjaśniać, przedłużać, cieniować. Wszystko po to, aby tylko poznać odpowiednią fryzurę dla siebie, która będzie pasowała do kształtu naszej twarzy. Często, gdy znudzimy się obecną fryzurą, to chcemy coś zmienić i decydujemy się na cięcie lub grzywkę. Jednak, zamiast „oddać się” w ręce fryzjera lepiej samemu odkryć, jaka długość włosów będzie dla nas odpowiednia dzięki metodzie z ołówkiem i linijką.

Zdjęcie Jak ustalić idealną długość włosów? Użyj linijki i ołówka! #1


Odpowiednia długość

Każda z nas chce mieć fryzurę, która będzie idealnie współgrała z naszymi rysami twarzy i jej kształtem. Cały trik tkwi w tym, aby dobrać odpowiednią długość włosów, bo to od tego najwięcej zależy. Nie każdej z nas pasują długie włosy, mimo że bardzo nam się podobają.

Zamiast drastycznie je ścinać czy mozolnie zapuszczać lepiej sprawdzić, jaka długość jest dla nas odpowiednia przy pomocy linijki i ołówka.

Zdjęcie Jak ustalić idealną długość włosów? Użyj linijki i ołówka! #2


Test na długość

Test na optymalną długość włosów z wykorzystaniem linijki i ołówka został opracowany przez Johna Friedę, znanego fryzjera gwiazd. Jest on również znany pod nazwą „testu 6 centymetrów”. Jest on bardzo prosty do wykonania i możemy zrobić go samodzielnie w domu. Wystarczą nam do niego tylko dwa narzędzia.

Ołówek należy ułożyć poziomo pod brodą, a linijkę ustawić pionowo przy uchu, tak aby ołówek z linijką tworzyły kont prosty. Następnie w miejscu, gdzie „przeciął” się ołówek z linijką należy odczytać liczbę na linijce.


Wyniki testu

Jeśli wskazywana wartość wynosi mniej niż 6 cm, to oznacza to, że do naszej twarzy bardziej będą pasować włosy krótkie. Nasza twarz będzie wydawała się pełniejsza, a rysy będą bardziej wyraźne. Gdy wartość jest jednak wyższa, wtedy należy postawić na długie włosy.

Długie pasma będą wydłużać twarz i sprawiać, że będzie wyglądała na bardziej pociągłą. Jest to jednak tak naprawdę tylko test, którym można się sugerować, przy wyborze nowe fryzury.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja