Jak być bardziej pewną siebie? Te triki Ci pomogą!

Patrycja
Newsy
16.07.2020 20:13
Jak być bardziej pewną siebie? Te triki Ci pomogą!

Randka, rozmowa o pracę, spotkanie rodzinne - to sytuacje, w których chcielibyśmy być pewni siebie. Zamiast tego często odczuwamy wstyd, nieśmiałość i niepewność, co bardzo utrudnia nam życie. Jak pokonać te cechy i zwiększyć wiarę we własne możliwości? Poniżej przedstawiamy wskazówki, jak być bardziej pewną siebie.

Zdjęcie Jak być bardziej pewną siebie? Te triki Ci pomogą! #1

Zastanów się nad mocnymi stronami

Poznanie swoich mocnych i słabych stron pomoże zwiększyć pewność siebie. Gdy skupimy się na tym w czym jesteśmy dobrzy, będziemy mogli wykorzystać te cechy w działaniu. Zastanów się nad tym, co Cię wyróżnia na tle innych i w czym jesteś dobry.

Nie skupiaj się na słabościach

Warto zacząć korzystać ze swoich mocnych stron i zalet, zamiast zadręczać się słabościami. Zmierzenie się ze swoimi słabościami, poznanie wad, pozwoli zwiększyć samoświadomość. Dzięki temu dojdziemy do wniosku, że nie jesteśmy idealni, zupełnie jak inni.

Zdjęcie Jak być bardziej pewną siebie? Te triki Ci pomogą! #2

Uśmiechnij się

Uśmiech na twarzy to znak dla innych, że jesteś otwartą, pogodną i wesołą osobą. Opanowanie mowy ciała, może wpłynąć na to, jak postrzegają Cię inni. Uśmiech, pogoda ducha i pozytywna postawa pomogą Ci w wielu sytuacjach towarzyskich i zawodowych.

Unikaj słowotoku

Ze zdenerwowania mówisz szybko i bez namysłu? Przez to możesz być źle zrozumiany i zrobisz niekorzystne wrażenie na swoim rozmówcy. Postaraj się zwolnić tempo, rób przerwy pomiędzy kolejnymi zdaniami, pamiętaj o spokojnym i równomiernym oddechu. Wyjdziesz na osobę opanowaną i inteligentną.

Zdjęcie Jak być bardziej pewną siebie? Te triki Ci pomogą! #3

Nie wymachuj rękami

Unikaj nadmiernej gestykulacji. Nerwowe, niespokojne ruchy robią złe wrażenie na innych. Nie wymachuj przesadnie rękami, a jeśli trzęsą Ci się dłonie, trzymaj je splecione lub ułożone na udach.

Trzymanie się tych prostych zasad, pomoże Ci zwiększyć pewność siebie. Wiara we własne możliwości, skupianie się na zaletach, a nie wadach, opanowanie mowy ciała sprawią, że będziesz bardziej pewny siebie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną