Co zrobić, aby włosy stały się błyszczące? Wystarczą dwa składniki, które masz w domu

Co zrobić, aby włosy stały się błyszczące? Wystarczą dwa składniki, które masz w domu

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki domowej roboty. Składają się one z naturalnych składników, dlatego wiemy, że nie zawierają w sobie chemicznych dodatków czy konserwantów. Takie domowe kosmetyki są również łatwe do przyrządzenia, a ich składniki zazwyczaj znajdują się w domowej kuchni. Ostatnio w serwisie Tik Tok furorę robi przepis na domową płukankę na włosy, która powoduje, że nabierają one blasku i są wygładzone.

Zdjęcie Co zrobić, aby włosy stały się błyszczące? Wystarczą dwa składniki, które masz w domu #1

Domowe produkty

Domowe kosmetyki to gwarancja naturalności i niskiej ceny. Z produktów, które mamy w kuchni można wyczarować wiele masek, płukanek czy odżywek na włosy. Dzięki nim staną się one błyszczące, wygładzone, odżywione, wzmocnią się i nie będą tak często wypadać. Najczęściej do takich domowych kosmetyków używamy owoców, warzyw, miodu i oleju kokosowego.

Co najważniejsze sami jesteśmy w stanie wykonać takie domowe kosmetyki, przez co nie wydajemy pieniędzy na drogeryjne produkty.


Maseczka do włosów z octu jabłkowego

Jednym ze znanych przepisów na płukanki do włosów jest ta przyrządzona z dwóch składników, które zapewne każda z nas ma w domu. Chodzi tu o płukankę wykonaną z octu jabłkowego i aloesu. Ma ona właściwości wygładzające oraz nadaje włosom blasku. Jej przygotowanie nie zajmuje dużo czas, a przepis sam w sobie jest bardzo prosty. Po jej zastosowaniu nasze włosy będą wyglądać jak po wizycie u profesjonalnego fryzjera.

Zdjęcie Co zrobić, aby włosy stały się błyszczące? Wystarczą dwa składniki, które masz w domu #2


Sposób nakładania płukanki

Przepis na płukankę jest bardzo prosty. Wystarczy, że litr wody wymieszamy z jedną łyżką octu jabłkowego. Możemy do tej mikstury dodać trochę żelu aloesowego, który dodatkowo odżywki kosmyki. Włosy należy na początek umyć tak jak zawsze swoim ulubionym szamponem. Następnie zbieramy wszystkie włosy i moczymy je w przygotowanej płukance. Resztą mikstury możemy polać włosy od góry, tak aby wykorzystać cały przygotowany roztwór.

Najważniejsze jest, aby później nie spłukiwać już włosów wodą. Wystarczy, że zostawimy je do naturalnego wyschnięcia. Po takim zabiegu nasze włosy będą błyszczące oraz wygładzone, co na pewno doda nam uroku i pewności siebie.

Katarzyna

Polecane