Domowa pułapka na muszki owocówki! 2 domowe składniki

Agnieszka

Dom

June 22, 2020, 3:38 p.m.

Domowa pułapka na muszki owocówki! 2 domowe składniki

Wraz z nadejściem lata, w naszych domach i ogródkach zaczyna roić się od uciążliwych, małych muszek. Muszek z godziny na godzinę przybywa i w końcu bardzo trudne staje się ich pozbycie. Nie musisz jednak od razu biec do sklepu po chemiczny odstraszacz. Wystarczą dwa domowe składniki, dzięki którym stworzysz prostą, ale skuteczną pułapkę na muszki owocówki.

Zdjęcie Domowa pułapka na muszki owocówki! 2 domowe składniki #1

Domowe sposoby na muszki owocówki sprawdzają się przede wszystkim w kuchni, ponieważ to tam najczęściej jest ich najwięcej. Te małe latające robaczki pojawiają się znikąd i natychmiast siadają na wszystko, co dobre - owoce, warzywa czy soki i napoje.

Jak je złapać w pułapkę?

Najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem pozbycia się tych małych nieproszonych gości jest mieszanka, która zawiera tylko dwa składniki:

  • Płyn do naczyń
  • Ocet jabłkowy

Wystarczy, że wymieszasz oba składniki w proporcji 1:1 i przelejesz do słoika. Pozostaw słoik otwarty w łatwo dostępnym dla musze miejsce. Najlepiej na całą noc. Następnego ranka znajdziesz w nim masę topiących się muszek.

Zdjęcie Domowa pułapka na muszki owocówki! 2 domowe składniki #2

Co, jeśli nie wszystkie wpadły w pułapkę?

Jeśli po kuchni nadal latają nieliczne muszki, możesz sięgnąć po odkurzać i po prostu je wciągnąć. Pamiętaj tylko, aby od razu wyrzucić worek od odkurzacza poza dom.

Jeśli chcesz sięgnąć po mniej humanitarny, ale wciąż skuteczny i domowy sposób, wybierz suszarkę do włosów. Skieruj podmuch gorącego powietrza w kierunku muszek. Owady szybko zginą pod wpływem gorąca.

Zapobiegaj

Jeśli nie przeszkadza Ci zapach mentolowy, możesz profilaktycznie zapalać świecę zapachową właśnie o tym zapachu. Muszki nie tolerują tego zapachu. Będą się więc trzymać z dala od Twojego domu.