Matura z matematyki. Czego możemy się spodziewać?

Matura z matematyki. Czego możemy się spodziewać?

Matura z matematyki odbędzie się już we wtorek 9 czerwca o godzinie 9:00. W tym terminie odbędzie się jednak tylko egzamin podstawowy. Matura rozszerzona odbędzie się w poniedziałek 15 czerwca również o 9:00. Czego możemy się spodziewać na maturze podstawowej? Warto zapoznać się z zadaniami, które były rok temu.

Zdjęcie Matura z matematyki. Czego możemy się spodziewać? #1
Źródło: Matura - ARKUSZE CKE

Na stronie CKE mamy możliwość sprawdzenia i rozwiązania wszystkich arkuszy maturalnych z ubiegłych lat. Warto przeanalizować zadania zamknięte oraz otwarte. Dzięki temu będziemy wiedzieć, z jaką częścią materiału musimy jeszcze popracować. Warto pamiętać, że matura z matematyki zawsze wygląda tak samo - materiał jest przecież jeden. Różni się tylko konstrukcja zadań oraz wartości liczbowe.

Rozwiązywanie arkuszy z poprzednich lat mocno ułatwia więc przygotowanie się do matury. Dzięki temu poznasz rodzaje zadań, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć już we wtorek.

Wyniki matur online

Na wyniki matur 2020 będzie trzeba poczekać do 11 sierpnia. Wtedy to będziemy mieli możliwość sprawdzenia wyników matur w internecie. W tym celu należy wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i odnaleźć zakładkę Serwis OKE, a następnie zakładkę “Dla uczniów”.

Tam z kolei będziemy musieli wpisać login i hasło, które dostępne są w naszej szkole. Po zalogowaniu się do systemu będziemy mogli sprawdzić wyniki matur.

Agnieszka

true

Polecane