Cynamon w ogrodzie? Sprawdź, co potrafi zdziałać!

Cynamon w ogrodzie? Sprawdź, co potrafi zdziałać!
29Kwi

Cynamon to wszystkim świetnie znana przyprawa. Bardzo dobrze sprawdza się w kuchni, jako dodatek do dań, deserów czy wypieków. Jak się jednak okazuje, ma też zastosowanie w ogrodzie i potrafi zadziałać tam cuda. Sprawdź, na jakie problemy w ogrodzie dobrze go zastosować.

Zdjęcie Cynamon w ogrodzie? Sprawdź, co potrafi zdziałać! #1

W czasie pandemii mamy więcej czasu, który spora część osób przeznacza na remonty czy porządki na działce tym bardziej, że pogoda sprzyja pracom na świeżym powietrzu. Warto więc zadbać o swój ogródek warzywny czy kwiatowy. Zamiast korzystać ze sztucznych nawozów i środków chemicznych, które zawierają w sobie śladowe ilości składników naturalnych lepiej postawić na takie, które w całości pochodzą z natury. Aby wspomóc swój ogród na wiosnę warto zastosować w nim cynamon. Sprawdź, na co pomoże ta kuchenna przyprawa.

Naturalna ochrona

Cynamon dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym, jest bardzo pomocny przy eliminowaniu drobnoustrojów z gleby. Wystarczy posypać nim ziemię, a rośliny będą dzięki niemu rosły zdrowsze i silniejsze.

Zdjęcie Cynamon w ogrodzie? Sprawdź, co potrafi zdziałać! #2

Straszak na mrówki

Te małe stworzenia potrafią być bardzo wytrwałe, przez co trudno jest się ich pozbyć. Mrówki mają jednak bardzo mocny zmysł powonienia, przez co są wrażliwe na zapachy. Cynamon ma bardzo specyficzny zapach dlatego, jeśli chcemy się pozbyć tych nieproszonych gości warto w miejscu, w którym się pokazują wysypać cynamon, a wtedy na pewno już nie wrócą. Cynamon odstraszy również komary, muchy oraz inne robaczki.

Lek dla roślin

Cynamon działa również jak lek na „rany”, jakie czasami zdarza się nam im zadać. Często skracamy pędy roślin lub ucinamy łodyżki roślinom. Aby po takim zabiegu dobrze się zregenerowały, można posypać te miejsca cynamonem, który nie pozwoli przedostać się grzybom i mikroorganizmom do środka rośliny, co pozwoli na jej szybszą regenerację.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja