Kąpiel w drożdżach. Jakie ma zalety?

Kąpiel w drożdżach. Jakie ma zalety?

Kąpiel zawsze pomaga po ciężkim dniu pracy. Działa relaksacyjnie oraz odprężająco. Warto dodać do niej pachnącą sól, płyn do kąpieli lub mydełko tworzące pianę. Można do wody dodać również drożdże i to nie jest żart! Taka kąpiel ma wiele zalet, które warto poznać. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać jej pozytywne właściwości.

Zdjęcie Kąpiel w drożdżach. Jakie ma zalety? #1

Zalety drożdżowej kąpieli

Dodanie drożdży do wody pozytywnie wpływa na choroby skóry, takie jak łuszczyca czy trądzik. Pozwala również na poprawę samopoczucia oraz przy wyczerpaniu organizmu. Drożdże mają znakomite działanie nawilżające oraz oddziałują pozytywnie na bezsenność.

Mają właściwości wzmacniające, ujędrniające oraz koją nerwy. Dzięki takiej kąpieli można usunąć niedowłady nerwów obwodowych oraz wzmocnić nogi u osób cierpiących na cukrzycę. Umycie się z takim dodatkiem sprawi, że wykwity, egzemy lub pokrzywki zmniejszą swoją widoczność lub nawet całkiem znikną. Drożdże mogą zahamować również natężenie swędzenia skóry oraz rozwój łuszczycy. Ma również pozytywny wpływ na dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów, bóle korzonkowe oraz lędźwiowo-krzyżowe.

Zdjęcie Kąpiel w drożdżach. Jakie ma zalety? #2

Jak zrobić taką kąpiel?

Na początek należy rozpuścić 6 opakowań świeżych drożdży w gorącej wodzie. Temperatura wody musi mieć przynajmniej 50 stopni Celsjusza ale może być również bardziej gorąca. Chodzi o to, aby „zabić” drożdże. Taki roztwór należy wlać do wanny dopiero po około 10 minutach od całkowitego rozpuszczenia się drożdży. Następnie należy dolać do wanny gorącej wody i dokładnie wymieszać. Ważne jest, aby taka kąpiel nie trwała dłużej niż pół godziny, ponieważ po tym czasie drożdże tracą swoją moc.

Katarzyna