Cynamon – tajemniczy pomocnik ogrodnika! Odkryj jego moc!

Krzysztof
Ogród
15.08.2017 15:09
Cynamon – tajemniczy pomocnik ogrodnika! Odkryj jego moc!

Stosowanie cynamonu w ogrodzie może zapewnić wiele korzyści dla roślin. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wykorzystać cynamon w naszej przestrzeni ogrodowej.

Wszechstronne zastosowanie cynamonu 

Cynamon doskonale sprawdza się w kuchni. Nadaje piękny aromat deserom i innym daniom. Dobrze sprawdza się również podczas odchudzania. Jednak o jego zastosowaniu w ogrodzie niewiele osób wie.

Jak wykorzystać cynamon w ogrodzie? 

  • Ochrona przed szkodnikami

Cynamon może pomóc w zwalczaniu różnych szkodników. Działa jako skuteczny odstraszacz dla mrówek, mszyc, grzybów, pluskwiaków i innych niechcianych insektów. Wiele owadów nie toleruje zapachu cynamonu. Można użyć cynamonu w formie proszku lub olejku eterycznego i rozpylić go wokół roślin lub na ścieżkę, aby odstraszyć szkodniki. Jest to naturalna alternatywa dla chemikaliów owadobójczych, która może być bardziej przyjazna dla środowiska. Aby zastosować cynamon w celu ochrony roślin, można wykonać prosty spray z wodą i cynamonem. Rozpuść łyżeczkę cynamonu w litrze wody i spryskaj rośliny. 

  • Zwalczanie grzybów i pleśni 

Cynamon ma również właściwości antygrzybiczne, co oznacza, że ​​może być skutecznym sposobem na zwalczanie grzybów efektywnych naszych roślin. Rozpuść łyżeczkę cynamonu w litrze wody i spryskaj roślinę.

Ponadto, cynamon może pomóc w zmniejszeniu wielkości pleśni.

  • Promowanie wzrostu roślin
Zdjęcie Rozsyp trochę cynamonu w ogrodzie a efekt Cię zaskoczy! #1

Cynamon może również wpłynąć na wzrost rośliny. Działa jako naturalny środek pobudzający korzenie i może przyspieszać proces zakorzeniania się roślin. 

  • Uszkodzone rośliny

Cynamon jest skuteczny również w regeneracji roślin. Posyp przyprawą chorą lub uszkodzoną roślinę, a dużo szybciej się zregeneruje.

  • Przechowywanie nasion

Cynamon doskonale wchłania wilgoć oraz niszczy grzyby. Przechowywanie w jego otoczeniu nasion uchroni je przed spleśnieniem.

  • Odstrasza komary

Zapach cynamonu dla ludzi jest bardzo przyjemny. Inaczej jest z komarami i innymi owadami, te wręcz go nie znoszą. Podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu warto umieścić kilka kawałków cynamonu w pobliżu, lub rozsypać przyprawę.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną