Kolejne zmiany od poniedziałku! Poczta Polska blokuje wysyłkę paczek!


                    Kolejne zmiany od poniedziałku! Poczta Polska blokuje wysyłkę paczek!
15Mar

Pandemia COVID-19 wymusiła wiele zmian w pracy przeróżnych firm, placówek i instytucji. Zamknięte szkoły i granice oraz ograniczona praca w niektórych miejscach to tylko początek. Od 16 marca nowe zmiany wprowadza Poczta Polska!

Zdjęcie Kolejne zmiany od poniedziałku! Poczta Polska blokuje wysyłkę paczek! #1

Zmiana usług

Od poniedziałku, 16 marca, Poczta Polska zmienia swoje usługi dla klientów. Czas pracy zostanie skrócony, a więc warto przed wejściem na pocztę zapoznać się z nowymi godzinami otwarcia. Kolejną zmianą jest blokada wysyłek poza granice Polski. W swoim komunikacie Poczta Polska informuje, że zmiany są spowodowane ograniczaniem lotów.

„Od najbliższego poniedziałku (16.03. br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów.”

Godziny otwarcia

Na stronie internetowej Poczty Polskiej widnieje komunikat, który jasno określa czas pracy placówek. W dni robocze będzie on skrócony do 6 godzin, jednakże w niektóre dni poczta będzie świadczyła swoje usługi od godziny 14 do godziny 20 lub zamiennie przez 3 godziny w sobotę. Konkretny czas pracy pobliskich placówek można znaleźć na stronie internetowej Poczty Polskiej. Placówki umieszczone w Galeriach Handlowych będą całkowicie nieczynne. Całodobowe placówki również skracają swój czas pracy do 12 godzin, czyli od 8 do 20, jednakże nadal będą czynne przez 7 dni w tygodniu.

Obsługa klienta

Poczta Polska, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom, wprowadza STREFĘ OCHRONNĄ. Oznacza to, że klienci proszeni są o zachowanie rozsądnej odległości między sobą (około 1,5 metra), a przy kasie powinna znajdywać się tylko jedna osoba. Co więcej, klient powinien pozostać za specjalnie wyznaczoną taśmą, a do kasy zbliżać się jedynie w celu podania niezbędnych dokumentów lub papierów. Konkretne informacje będą wywieszane na drzwiach placówek.

Zdjęcie Kolejne zmiany od poniedziałku! Poczta Polska blokuje wysyłkę paczek! #2

Świadczenia

W komunikacie wspomniano również o przekazach rentowo-emerytalnych. Poczta Polska oznajmiła, że w tej kwestii nie pojawią się żadne zmiany. Osoby znajdujące się pod kwarantanną będą podlegać specjalnym procedurom, które zapewnią bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo oraz uspokoić obawy klientów i pracowników, komunikat wspomina również o wprowadzeniu specjalnych działań w placówkach. W obecny weekend odbywa się dystrybucja rękawiczek oraz płynów dezynfekujących do placówek.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja