Jak przygotować dom na wiosnę- 5 sprawdzonych porad!

Patrycja

Dom

09.03.2020 21:25

Jak przygotować dom na wiosnę-  5 sprawdzonych porad!

Koniec zimy, pierwsze promienie słoneczne i coraz cieplejsze dni, to idealny czas na przygotowanie swojego domu na nadejście wiosny. Sprawdź, co warto zrobić i jak prace wykonać, aby zadbać o cztery kąty i powitać wiosnę z nową energią i w dobrym nastroju!

Zdjęcie Jak przygotować dom na wiosnę-  5 sprawdzonych porad! #1

Najważniejsze jest planowanie

Wiosenne, generalne porządki w domu i ogrodzie zajmą 2-3 dni, a efekt takich zabiegów będzie widoczny przez długi okres. Zastanów się, jakie prace wykonać i kiedy znajdziesz na nie czas. Poproś o pomoc najbliższych, rozpisz zadania i razem weźcie się do pracy!

Generalne sprzątanie

Choć nasze domy sprzątamy raz lub dwa w tygodniu, wraz z nadejściem wiosny warto przeprowadzić gruntowne porządki. Umyj okna, aby wpuścić do środka więcej światła, upierz i wymień firanki i zasłony. Gruntowanie odkurz dom, wytrzep lub wypierz dywany. Dokładnie wytrzyj kurze, umyj podłogi płynem o kwiatowym zapachu. Aby usunąć zabrudzenia po zimie, możesz odświeżyć obicia foteli i kanap. Na koniec przewietrz mieszkanie, otwórz okna i wpuść świeże powietrze. Po takich porządkach na pewno poczujesz, że Twój dom jest gotowy na nadejście wiosny!

Zdjęcie Jak przygotować dom na wiosnę-  5 sprawdzonych porad! #2

Zmiana wystroju

Warto pokusić się o przemeblowanie i zmianę układu mebli w swoim salonie lub sypialni. Wynieś część ozdób, a na ich miejsce postaw takie, których dawno nie używałaś. Jeśli Twój budżet na to pozwoli, możesz kupić nowe dodatki, a jeśli nie, spróbuj zmienić wnętrze tanim kosztem. Powymieniaj się ze znajomymi, meblami i akcesoriami, dzięki czemu wasze domy, bez dodatkowych kosztów, całkiem odmienią swój wygląd.

Wiosenne dodatki

Po generalnych porządkach, warto ozdobić dom wiosennymi drobiazgami. Zamień zasłony, narzuty i poduszki na takie z kwiatowym wzorem i o pastelowych barwach. To w prosty i łatwy sposób odmieni wnętrze domu. Zadbaj o świeże, cięte kwiaty lub kwitnące gałązki bazi czy forsycji. Poustawiaj je w wazonach, w kilku miejscach domu. Ożywią każde wnętrze i nadadzą mu wiosenny, świeży wygląd.

Porządki w ogrodzie

Warto zadbać o porządki w ogrodzie, na balkonie i tarasie. Umyj płytki i kafelki wodą pod ciśnieniem, aby pozbyć się zimowych zabrudzeń. Zaimpregnuj drewniane elementy, odśwież ogrodzenie i ławki. Zadbaj o rabatki, wybierz sadzonki roślin, posadź nowe kwiaty i zioła. Możesz przygotować miejsce na ogrodową szklarnię, do uprawy nowalijek i warzyw. Na koniec wystaw ogrodowe meble na balkon lub taras i delektuj się smakiem kawy w promieniach wiosennego słońca!

Zdjęcie Jak przygotować dom na wiosnę-  5 sprawdzonych porad! #3

Nie odkładaj wiosennych porządków, zwłaszcza, gdy sprzyja pogoda, a Ty jesteś pełna zapału i chcesz przywitać nową porę roku zmianami!