Domowy róż do policzków – jak zrobić?

Domowy róż do policzków – jak zrobić?

Wiele osób stawia na bio produkty czy mniej przetworzone dania. Jednak nie tylko posiłki mogą być wytwarzane z naturalnych składników. Taka sama zasada dotyczy również kosmetyków. W Internecie można znaleźć wiele przepisów na domowe kosmetyki. Ich przygotowanie oraz lista składników wcale nie jest skomplikowana, dzięki temu można je zrobić samemu w domowym zaciszu. Te kremy, peeling czy maseczki dają bardzo podobne, o ile nie lepsze, efekty niż drogeryjne kosmetyki.

Zdjęcie Domowy róż do policzków – jak zrobić? #1

Naturalne kosmetyki są bardzo dobre i bezpieczne do pielęgnacji skóry. Tworząc samemu np. maseczkę widzimy z jakich składników jest ona zrobiona, co jest bardzo ważne np. przy uczuleniach na niektóre produkty. Dzięki temu aktywnie walczymy z zanieczyszczeniem środowiska, ponieważ nie kupujemy plastikowych opakowań, w których zazwyczaj sprzedawane są kosmetyki. Taki produkt jest naturalny sam w sobie, ponieważ nie jest przetwarzany chemicznie czy laboratoryjnie.

DIY

Ko­sme­ty­ki diy (z ang. „do it yourself” – „zrób to sam”), to nie tylko produkty pielęgnacyjne. Z naturalnych składników można zrobić na przykład odpowiedniki kosmetyków służących do makijażu. Właśnie takim kosmetykiem jest pomadka do ust czy róż do policzków.

Przepis na domowy róż do policzków

Do zrobienia takiego różu potrzebne jest niewiele składników oraz odrobina wolnego czasu. Ciekawe jest to, że samemu można decydować jaki odcień różu chcemy zrobić. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie zawsze drogeryjne odpowiedniki są w stanie dopasować się do odcieniu skóry.

Sproszkowany burak

Aby stworzyć swój niepowtarzalny odcień różu potrzebujemy wyłącznie łyżeczki sproszkowanego czerwonego buraka oraz trzech łyżek mąki kukurydzianej. W miarę dodawania kolejnych porcji mąki, róż będzie stawał się bardziej bledszy. Dzięki temu można idealnie dopasować go do cery, a składniki są bardzo tanie i ekologiczne.

Zdjęcie Domowy róż do policzków – jak zrobić? #2

Płatki róż

Do tego sposoby będzie potrzeba kilka płatków róż oraz odrobina cynamonu. Płatki oczywiście najpierw należy zmielić. Można je kupić w praktycznie każdym sklepie zielarskim lub jeśli nie dawno jakieś dostaliśmy, to je po prostu zasuszyć i wykorzystać. Do tak powstałego proszku (około 10 łyżeczek) należy dodać malutką łyżeczkę cynamonu i czte­ry ły­żecz­ki mą­ki ku­ku­ry­dzia­nej. Całość po wymieszaniu nakładamy na cerę i sprawdzamy czy dany odcień nam pasuje. Jeśli nie, wtedy możemy nadal modyfikować proporcje, do czasu uzyskania pożądanego koloru.

Katarzyna

Polecane