Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady!

Patrycja

Uroda

22.02.2020 18:47

Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady!

To, w jakiej kondycji są nasze włosy, zależy od bardzo wielu czynników. Wpływ na nie ma to, jak się odżywiamy, jakich kosmetyków używamy, jak często je farbujemy, podcinamy, a nawet od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Pomimo tego, że dbamy o nie i robimy wszystko, by wyglądały pięknie i zdrowo to nasze dbanie o nie kończy się wraz z wejściem do łóżka.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady! #1

Włosy gładkie, gęste, lśniące i mocne to takie, o jakich wszystkie marzymy. W rzeczywistości nie jest to proste, bo wymaga wiele wysiłku i pracy. Jednak pomimo używania najlepszych kosmetyków, unikania suszarki i farb do włosów możemy wciąż nie uzyskiwać pożądanych efektów. Jeśli podjęłyśmy już wszelkie możliwe kroki to czy jest jeszcze coś, co możemy zrobić dla naszych włosów? Owszem!

Przestrzeganie trzech nocnych zasad!

Wieczorne zabiegi

Pierwszym krokiem przed pójściem spać jest zastosowanie olejków do włosów. To najlepsze, co możemy dla nich zrobić tuż przed położeniem się do łóżka. Na włosy nakładamy niewielką ilość ciepłego olejku, zaczynając od połowy ich długości. Jeśli boimy się zbytniego obciążenia włosów, możemy nałożyć kilka kropli jedynie na końcówki. Przez noc nasze włosy będą wchłaniać zawarte w olejkach składniki odżywcze, a rano nie będą wyglądały na przetłuszczone.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady! #2

Mokre włosy

Podstawową zasadą jest: Nigdy nie kładziemy się spać w mokrych włosach. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a nocne wgniatanie ich w poduszkę te uszkodzenia potęguje. Ponadto mokre włosy wciśnięte w pościel to idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Jeśli bierzemy kąpiel tuż przed snem to lepiej wysuszyć włosy chłodnym powietrzem suszarki niż położyć się w mokrych włosach.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady! #3

Rozpuszczone włosy

Spanie w rozpuszczonych włosach to kolejna rzecz, o której musimy zapomnieć. Włosy przez noc obowiązkowo muszą być związane – najlepiej w luźnego warkocza. A to, dlatego by chronić, je przed mechanicznymi uszkodzeniami w nocy – mimo że nie będą mokre, nadal narażone są na ocieranie się o poduszkę. Związując włosy na noc, pamiętajmy, by nie ściskać ich zbyt mocno.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w nocy? 3 zasady! #4

Czy przestrzegałyście tych nocnych zasad? Czy może zdarzało Wam się, kłaść się spać z mokrymi i rozpuszczonymi włosami?