Jak pakować zakupy do bagażnika? Poznaj ciekawy trik!

Katarzyna
Newsy
24.02.2020 21:37
Jak pakować zakupy do bagażnika? Poznaj ciekawy trik!

Obecnie każdy z nas stara się być eko i dbać o środowisko. Wiemy, że nawet pojedyncze starania mogą dać spory efekt. Rezygnujemy z plastikowych słomek czy talerzyków, staramy się nie kupować produktów w plastykowych pojemnikach oraz staranniej segregujemy śmieci. Kolejnym krokiem jaki może wykonać każdy z nas jest noszenie ze sobą toreb na zakupy, jednak nie każdy pamięta aby je ze sobą zabrać przed wyjściem na zakupy.

Zdjęcie Jak pakować zakupy do bagażnika? Poznaj ciekawy trik! #1

Ich producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów czy napisów. Coraz częściej mamy do czynienia z bardzo kompaktowymi torbami, które po złożeniu z łatwością można wrzucić do torebki i mieć ją zawsze przy sobie. Jednak nie zawsze jedna torba wystarczy przez co jesteśmy zmuszeni do zakupienia dodatkowej torby w sklepie. Wtedy często nasz wybór pada na torby z tworzywa sztucznego ale w tej bardziej wytrzymałej wersji. Taką reklamówkę możemy kilkukrotnie wykorzystać, ponieważ jest ona bardzo mocna. Jednak co zrobić, aby po zapakowaniu w nią zakupów i włożeniu jej do bagażnika zakupy się z niej nie wysypały przy pierwszym lepszym zakręcie? Przeczytaj artykuł do końca, a poznasz prosty trik na proste jej wiązanie.

Mocniejsze sposoby

Najprostszym sposobem jest oczywiście zawiązanie jej „uszu” na kokardkę lub jeśli nie mamy już tyle materiału to na „guzeł”. Jednak o ile pierwszy sposób może nie wytrzymać ostrych zakrętów, o tyle drugi nie ma z tym problemu. Jednak rozwiązywanie później takiego pęka jest bardzo czasochłonne i czasami może skończy się po prostu rozerwaniem siatki, a wtedy do niczego się ona już nie nada.

Zdjęcie Jak pakować zakupy do bagażnika? Poznaj ciekawy trik! #2

Sprawdzony trik

Istnieje jednak bezpieczniejszy i szybszy sposób wiązania toreb, tak aby wytrzymały transport do domu. Nie będziemy mieli również problemu z ich rozwiązaniem. Chodzi o to, aby jedno ucho foliówki przewlec przed drugie, a następnie mocno za nie pociągnąć. Wtedy „uszy” złączą się i jedno będzie trzymać drugie. Pozwoli to na dobre ich zabezpieczenie przed rozsypaniem się w bagażniku twojego samochodu. Rozwiązanie ich będzie o wiele prostsze niż te na pęka czy supeł. Dzięki temu zakupy będą a swoim miejscu, a zakupioną torbę będziesz mogła ponownie użyć.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną